Ostravský celek přijelo do Znojma podpořit více než 800 fanoušků, kteří se poprvé radovali po rychlém brejku Luptáka. Stejný hráč mohl přidat v závěru druhé půle druhý gól, ale další sólový nájezd už neproměnil. Po přestávce se hra už vyrovnala, ale Baník byl výhře blíže. Tři minuty před koncem ale Urgela trefil jen břevno. "Nemůžeme říkat, že jsme spokojeni s bodem. Ale vzhledem k tomu, v jaké jsme byli situaci a jak jsme dávali sestavu dohromady až pár dnů před utkáním, musíme i ten bod brát. Kluci odevzdali maxmimum, nemůžu jim nic říct. Ono si to sedne, sehrajeme se a bude se to zlepšovat," uvedl kouč Baníku Vlastimil Petržela. 

I on litoval zahozené šance Luptáka ze závěru prvního poločasu, kdy byl stav nerozhodný 1:1. "Tam se zápas lámal. Jako útočníkovi mi krvácelo srdce, stačilo ho přehodit, brankář už ležel na zemi. To byla neskutečná šance. A pak ještě v závěru Urgela, který hlavičkoval do břevna. Ale musím říct, že Znojmo bylo nepříjemné. Využili každou situaci, zlobili. Gól ten hráč trefil fantasticky, ale mrzí mě, že tam nebyl žádný faul," dodal Petržela. 

Znojmo - Baník 1:1 (1:1). Branky: 31. Njire - 14. Lupták. Rozhodčí: Ardeleanu - Paták, Hájek. ŽK: Šumbera - Hučko, Celba. Diváci: 2450.
Znojmo: Doleček – Helísek, Svozil, Odehnal, Čereda – Motal - Nijre, Šumbera (80. Rybička), Nepožitek, Javůrek (72. Urbančok) – Ledecký (85. Klíma). Trenér: Kučera.
Baník: Vašek – Celba, Zápotočný, Pokorný, Hučko – Hlinka, Malý (46. Ožvolda) – Lupták (80. O. Šašinka), Mičola, Staňa (53. Mondek) – Urgela. Trenér: Petržela

Více o utkání Znojmo - Baník najdete v úterní příloze Moravskoslezského deníku.

KAŽDÉ ÚTERÝ V DENÍKU. Pravidelná příloha ke druhé fotbalové lize!