Jeden ze žhavých kandidátu na sestup. Takový je názor valné části fotbalových fanoušků a také bookmakerů na Baník Ostrava před startem ligové sezony. Záchranu označil na čtvrteční tiskové konferenci za hlavní cíl týmu i trenér Radomír Korytář.

„Je pravda, že výsledky v přípravě nebyly ideální. Jsem ale realista. Den ode dne, je vidět že kluci na sobě pracují. Musíme ale kádr doplnit, to je zřejmé," vyjádřil se Korytář s tím, že příchod posil lze očekávat i v průběhu ligy.

„Máme pár vyhlédnutých hráčů, ale jména vám neřeknu. Ale určitě to budou muset být hráči, kteří budou mít výkonnostně na první ligu. Zkoušeli jsme 4 – 5 hráčů v přípravě. Ale ani jeden se neuvedl," doplnil.

Baník byl potřeboval především útočníka. Podle Korytáře však forvard, který by nastřílel v sezoně deset branek, není na trhu.
„Věřím, že nám pomůže Davor Kukec. Nebudeme si nalhávat, ale on bude muset mít svůj den. Určitě by nám mohl pomoct Michal Frydrych a Martin Kouřil," řekl Korytář.

„Potřebujeme posílit, víme kde nás tlačí bota. Hledáme na tyto pozice adekvátní hráče. Chceme se zaměřit převážně na Slovensko," dodal kouč, který přiznal, že před úvodním duelem v Brně, který bude jeho ligovou premiérou v roli hlavního trenéra, je nervózní.

„Jsem, ale příjemně. Určitě nebudeme chtít předvést výkon jako proti Karviné," připomněl ostudný výsledek a hlavně výkon v generálce. "V Brně budeme hrát v jiném rozestavení, tři čtyři změny budou. Mám dobrý pocit, jak se tento týden připravujeme. Věřím, že můžeme být v Brně úspěšní."

„Těžko říct, jak v sezóně budeme hrát. Můžu ale říct, že se budeme snažit, aby naše výkony byly nejlepší a mohli bychom naše fanoušky potěšit," zakončil kapitán Michal Frydrych.

1.kolo první fotbalové ligy
Zbrojovka Brno - Baník Ostrava
Sobota od 17 hodin.
Rozhodčí: Kovařík - Nádvorník, Pospíšil.
Bilance: 42 13-17-12 48:49.
Poslední zápas: 0:0.

Předpokládané sestavy:
Brno: Melichárek - R. Buchta, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Vávra, Zavadil, Chrien, Malík, Michal Škoda - Řezníček.
Baník Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Kouřil, Helešic - Mensah, Šichor - Mondek, Kukec, Holzer - Narh.
Absence: Schuster (zranění) - Sukup, Celba (oba zranění).

Zajímavosti:
- Brno doma z 21 vzájemných ligových duelů prohrálo jen 2x, naposledy v listopadu 2010
- Brno v přípravě v posledních pěti zápasech nedalo branku
- poslední dva vzájemné zápasy v Brně skončily bezgólovou remízou
- příchodem Řezníčka a Michala Škody Brno posílilo útočnou řadu
- brněnský Zavadil hrál v Ostravě
- nového ostravského trenéra Korytáře čeká prvoligová premiéra
- Baník venku z posledních osmi zápasů sedmkrát neskóroval
- Ostrava od Brna nedostala 272 minut gól
- Baník v generálce po špatném výkonu podlehl druholigové Karviné 0:3
- Slezané v přípravě v šesti zápasech inkasovali 16 branek

Hlasy trenérů před utkáním:
Václav Kotal (Zbrojovka Brno): Nerad mužstva předem odepisuji. Ze svých zkušeností vím, že se to nevyplácí. Poslední přípravný zápas (Karviná 0:3) je pro Baník varování. My jsme také generálku prohráli (Brémy 0:2), i když trochu jiným způsobem. Na Baník se maximálně koncentrujeme. Je jasné, že chceme s Baníkem začít aktivně a nedovolit soupeři, aby se dostal do hry.
Radomír Korytář (Baník Ostrava): „Budování týmu pořád pokračuje. Konečný stav zatím není. Jména neřeknu, protože někdo se to dozví a on uteče. Ale hledáme hráče, kteří můžou hrát bez problémů první ligu a kteří můžou nastoupit do základní sestavy. Na utkání v Brně se moc těším. Samozřejmě každý máme svoji psychiku a nervózní budu – ale budu příjemně nervózní. A rád bych se vyhnul špatnému výkonu, který jsme předvedli třeba v prvním poločase proti Karviné. Věřím, že to se opakovat nebude. V Brně budeme hrát v jiném rozestavení, tři čtyři změny budou. Mám dobrý pocit, jak se tento týden připravujeme. Věřím, že můžeme být v Brně úspěšní."

close Los Baníku Ostrava. zoom_in