Ostrava - Svůj zápas 24. kola zvládla i Opava, která doma zdolala České Budějovice. Aktuálně druhý Baník tak nadále drží před třetí Opavou náskok pěti bodů.

Táborsko podalo v Ostravě velmi dobrý výkon a sahalo minimálně po zisku bodu. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, kdy jsme nechtěli domácí pustit do žádného většího tlaku. I když měli nějaké šance, tak se nám to, myslím, podařilo. Od 25. do 40. minuty jsme měli hluchou pasáž, kdy nás Baník zatlačil a měl převahu. Vypracoval si i dvě velké šance, které ale neproměnil," uvedl kouč Táborska Roman Nádvorník.

"Když už se zdálo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu, jsme po individuální chybě jednoho hráče (Kalvach), dostal Baník to osudného brejku. Mrzí mě to, protože jsme před tím zahrávali standardní situaci, stačilo hru přerušit, prostě kopnout míč do autu, abychom se stačili v obraně zase zformovat," litoval Nádvorník, jehož tým se po přestávce výrazně zlepšil.

"Ve druhém poločase jsme chtěli přežít úvodních deset minut, kdy jsme očekávali další nápor domácího celku. Těší mě, že jsme byli v pohybu, nenakopávali míče na útočníky a Baník začali přehrávat. V závěru jsme přeskupili řady a hráli na dva, a potom i na tři, útočníky. Je to pro nás celkově ztráta, protože utkání by slušela remíza. A to říkám s vědomím, že respektuji sílu i výsledky Baníku. Dneska jsme tady ale měli bodovat, protože jsme byli rovnocenným soupeřem," tvrdil Nádvorník, který se zlobil i na sudí. "V závěru jsme si zasloužili vyrovnat. Myslím si, že v 90. minutě z toho měl padnout gól. I když jsem zatím neviděl videozáznam, tak si myslím, že to byla jasná penalta. Když se hráč otočí s míčem a je zezadu stažený, tak by se mělo pískat," mínil Nádvorník.

Ostravský kouč Vlastimil Petržela byl spokojený hlavně s výhrou. "My jsme věděli, že Táborsko je fotbalové mužstvo, které hraje technicky a umí tvořit. To se potvrdilo. Dokud měl záložník Nerad síly, tak jsme hráli dobře a byli lepší. Proměnili jsme ale jen jednu šanci, při dalších kluci přestřelovali branku. Zlobili nás hlavně ve druhém poločase, kdy se nehrál fotbal, ale byla to spíše válka. Tam už to bylo o tom, abychom udrželi vedení. Druhý poločas se mi nelíbil. Ve středu hřiště jsme neudrželi míč a proto měli problémy. Táborsko chtělo v závěru penaltu nesmyslně. Podle mě ten hráč stál v ofsajdu a Petr Vašek navíc tvrdil, že ještě zahrál rukou," uvedl kouč Baníku Vlastimil Petržela.


Baník Ostrava – Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 45. Hlinka. Rozhodčí: Dubravský – Myška, Šimáček. ŽK: Zápotočný, Hučko, Hlinka – Ciku, Toml, Navrátil, Javorek, Kučera. Diváci: 3934.
Baník Ostrava: Vašek – Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Nerad (59. Mičola), Hlinka, Hrubý – Mondek, Jakubov (83. Urgela), Helešic (59. Granečný). Trenér: Petržela.
Táborsko: Toma – Zavadil, Navrátil, Toml, Hanzlík – Kalvach – Ciku (72. Dordevič), Džafič, Kučera (69. Klusák), Javorek – Musiol (73. Mrsič). Trenér: Nádvorník.