„Změn moc dělat nechceme. Máme v plánu sestavu ustálit, kádr doplnit tak o dva kvalitní hráče. Není ani důvod do toho více zasahovat, na jaře bylo mužstvo na vzestupu. Je na čem stavět. Chceme se podívat i do vlastních řad, je ale pravda, že odchovanců moc nemáme,“ řekl v minulém týdnu nový sportovní ředitel Marek Jankulovski.

Baník si stáhl z hostování čtyři kmenové hráče - Ondřeje Šašinku (Zlaté Moravce) a jeho staršího bratra Jakuba (Poprad), obránce Jakuba Pokorného (Ústí nad Labem) a útočníka Martina Maceje (Frýdek-Místek).

Šanci v přípravě dostane talentovaný záložník české reprezentační osmnáctky a odchovanec Filip Kaloč.

Je zřejmé, že Baník tentokrát podle všeho neroztočí přestupový kolotoč, jako tomu bylo v zimě a bude se snažit tým jen doplnit. Ostravský klub by podle informací Deníku chtěl posílit ve všech řadách – obraně, záloze i útoku.

Klíčová jednání by měla proběhnout v tomto týdnu. Vedení klubu navíc jedná o prodloužení smlouvy se stoperem Václavem Procházkou i záložníkem Markem Hlinkou, který ale údajně zvažuje lukrativní nabídku ze zahraničí.

Na seznamu vytipovaných posil je hodně vysoko třeba třiadvacetiletý stoper Patrizio Stronati, kterému skončila smlouva v Austrii Vídeň. Z polských Gliwic by mohl do přijít slovenský čtyřiadvacetiletý záložník Martin Bukata.

Kouč Bohumil Páník by rád viděl v týmu třeba i sedmadvacetiletého útočníka Jana Pázlera, který v minulém ročníku druhé ligy vstřelil v dresu Hradce Králové jedenadvacet branek. Jeho situaci ale sonduje více prvoligových klubů.

Naopak klub už oznámil, že dále nepočítá se záložníkem Tomášem Mičolou, kterému vypršela smlouva. Stejný osud potkal také útočníka Tomáše Poznara a obránce Christopha Psychého.

Baník v přípravě absolvuje dvě soustředění (Kroměříž, Kirchdorf) a odehraje sedm přípravných zápasů. To první je na programu už v sobotu 23. června v Bolaticích proti Ružomberoku.