Góly se o to zasloužili Kalivoda a Wágner, za hosty v úvodu druhé půle srovnával na průběžných 1:1 Kukec. Baník Ostrava čeká na výhru už 9 zápasů.

Utkání začalo se zpožděním, jelikož kvůli silnému sněžení muselo být hřiště „přejlanováno" červenou barvou. Na trávníku však zůstala poměrně silná sněhová vrstva a těžký terén fotbalistům ztěžoval práci.

V úvodu se však s podmínkami lépe vyrovnával Baník a Droppa potvrdil, že na nerovném povrchu může být každá střela nebezpečná. Ač jeho pokus šel doprostřed brány, gólmanovi Hruškovi nadělal hodně problémů.

To se ale nedalo říct o ostravském brankáři Bučkovi, který musel ve 23. minutě čelit podobné střele Kalivody. Příbramský záložník si narazil se Šlapákem a poslal na ostravskou branku skákavou, ale nepříliš tvrdou střelu. Buček ji však podcenil a nechal si přes prsty propadnou míč do branky. Buček nechtěně nechal vzpomenout na svůj kiks z minulého utkání proti Brnu, kdy také lacině inkasoval. I proto je Ostava nejvíce inkasujícím týmem ligy. „Před zápasem jsem nasazení Tondy Bučka hodně zvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl, že mu i po tom zápase s Brnem šanci dám. Bohužel tu situaci nezvládl a pustil lehkou střelu. Je jasné, že příště bude chytat Bárta," uvedl po zápase kouč Baníku Radek Látal.

Domácí vstřelený gól nabudil, ale další šance už nepřicházely, jelikož na kluzkém a nerovném povrchu měli hráči obou týmů problémy s přesností.

Ostravě pak vyšel ideálně vstup do druhé půle. Baník nepozornosti v domácí obraně po minutě hry využil k rychlému přečíslení, Kraut se svou střelou ještě neuspěl, ale míč se od obránce odrazil ke Kukecovi a chorvatský útočník střelou z otočky vyrovnal.

Remízový stav, který viditelně nestačil ani jednomu z týmů, však vydržel jen deset minut. Pak hosté selhali při bránění standardní situace, když nechali zcela volnou přední tyč. Tam si na přihrávku Divíška naběhl reprezentant do 21 let Wágner a střelou do šibenice vrátil Příbrami vedení. „Bohužel neustále opakujeme individuální chyby. U toho trestňáku jsme podcenili postavení, kdy Lukáš Droppa nestál na přední tyči tak, jak měl. Jinak výkon moc hodnotit nechci, podívám se na video a s kluky to rozebereme v pondělí. Výkony hráčů ale dobré nebyly, to je zřetelné už z výsledku," poznamenal Látal.

Domácí se poté poměrně bez problémů bránili a vyráželi do brejků. Ostravě k vyrovnání nepomohl ani příchod uzdraveného útočníka Svěrkoše, který se ale jako žádný z jeho spoluhráčů uži nedostal do větší šance. Baník tak na posledním místě ztrácí bod na předposlední Teplice, které ale mají nedělní zápas s Olomoucí k dobru. Příbramský kouč Karol Marko byl hodně spokojený, jeho celek má totiž po sobotě jedenáct bodů. „Tyhle zápasy, ve kterých jde o šest bodů, nebývají krásné, což se potvrdilo. Cítím obrovskou úlevu, že jsme zápas zvládli," dodal Marko.

12. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram – Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Branky: 23. Kalivoda, 57. Wágner – 47. Kukec. Rozhodčí: Ardeleánu – Kovařík, Blažej. ŽK: Trapp, Jugas – Kaprálik, Vašenda, Droppa.

Příbram: Hruška 2 – Jugas 3, Dejmek 3, Mišůn 3, Divíšek 3 – Mareš 3 (75. Danoski), Trapp 2, Kalivoda 2, Šlapák 3 (90. Pleško) – Wágner 2, Střihavka 2. Trenér: Marko.

Baník Ostrava: Buček 5 – Vašenda 4, Frydrych 3, Kaprálik 3, Mach 3 – Kraut 4 (76. Milosavljev 3), Lukeš 3, Droppa 3, Kukec 3– Majtán 4 (69. Svěrkoš 3), Fantiš 3. Trenér: Látal.