První šanci k tomu, aby tým trenéra Radima Kučery vyvrátil rčení, že jedna vlaštovka jaro nedělá, budou mít v neděli na stejném místě (hraje se od 18 hodin). „Pohárové vítězství je pro nás v první řadě ohromně povzbudivé,“ řekl po postupu do čtvrtfinále MOL Cupu ostravský kouč. „A to, jak jsme se na Spartě prezentovali, nám může vlít novou krev do žil,“ doplnil.

Baník na Spartu recept zkrátka už našel. „Nechtěli jsme je nechat hrát, napadali jsme je, z toho jsme získávali hodně balónů a pak jsme chodili do brejků. Vytvořili jsme si docela dost šancí a vlastně jsme z toho dali i gól,“ prozradil Robert Hrubý, záložník ostravského výběru.

Teď je ovšem nasnadě také otázka, jak se s tím letenský tým popasuje. „Ve středu nebyl v prvním poločase přístup hráčů k utkání v pořádku, za což jsme si zasloužili prohrávat. Na to jsme sice zareagovali, ale podařilo se nám jen vyrovnat,“ připustil Andrea Stramaccioni, kouč Sparty.

Vítkovice - Třinec.
Oceláři srovnali s Vítkovicemi účty, vítězný gól vstřelil Rákos

Ano, po přestávce se obraz hry viditelně změnil. „Hráli jsme trošku i zanďoura, ale Spartu jsme do nějakých extra šancí nepouštěli. Ano, měli tam nějaké závary, ale musím kluky pochválit, super to odmakali. Myslím si, nebo spíš doufám, že si to přeneseme i do ligy, protože tam výsledky potřebujeme jako sůl,“ zdůraznil Robert Hrubý.

A v hodně podobném duchu mluvil i jeho trenér: „Zatím jsme udělali jeden krok, teď musíme podobný výkon předvést i v neděli.“

Souboje Sparty a Baníku jsou téměř vždy vypjaté a případné úspěchy Ostravané prožívají o něco víc než další utkání.

„I u mě samotného je to stejné. Hrál jsem za Slavii, teď hraju za Baník, a to jsou největší rivalové Sparty,“ poznamenal Robert Hrubý, kterého ve středu nadchli i příznivci slezskoostravského klubu. „Naši fanoušci za námi přijeli znovu v hojném počtu a opět byli skvělí. Věřím, že v neděli jich přijede ještě víc a my se jim odvděčíme dalším dobrým výkonem a taky nějakými body,“ dodal třiadvacetiletý záložník Baníku Ostrava.

JSOU MEZI OSMI. Trenér fotbalistů Baníku Ostrava Radim Kučera dokoučoval svůj tým na Letné k výhře na pražskou Spartou, která znamená postup do čtvrtfinále domácího poháru.
Senzace na Letné! Baník postoupil do pohárového čtvrtfinále
MFK Vítkovice vs. Frýdek-Místek, 27. října 2017 v Ostravě.
Narůstající formu Vítkovic pocítil i Frýdek-Místek