Jsou to více tahoví útočníci a díky kolmým přihrávkám, které mířily za vysunutý blok Třince, jsme se dostávali do šancí. Pořád ale víme, že je na čem pracovat," uvedl kouč Baníku Martin Svědík. Dnes Baník vyráží na krátké soustředění do Břeclavi, kde tým čeká nejen pět tréninků, ale také přesun za rakouské hranice na zápas s Permem. Svědík potvrdil, že v další fázi přípravy už chce konsolidovat sestavu. „Zaměříme se už hlavně na herní stránku věci," řekl Svědík. Jasné je i to, že místo v ligovém kádru si nevybojoval mladý Kolumbijec Zapata, který se v neděli vrátil do Anglie.

Baník Ostrava - Třinec 3:0 (1:0)

Branky: 38. Kukec, 48. Baránek, 77. Petrus.

Baník 1. poločas: Šrom Sukup, Baránek, Stronati, Holzer Štěpán, Mensah, Greguš, Kukec Narh, Zapata. 2. poločas: Pavlenka Celba, Frydrych, Baránek (60. Kaša), Holzer Štěpán (65. Kundrátek), Kukec (56. Mensah), Greguš (60. Matěj), Šichor Byrtus, Narh (60. Petrus). Trenér: Svědík.

FK Fotbal Třinec: 1. poločas: Paleček Molnár, Čelůstka, Vomáčka, Sporysz Malíř, Motyčka, Voves, Ceplák, Laura Dedič. 2. poločas: Rohel Lisický, Hupka, Matoušek, Kubáň Málek, Trajkovski, Joukl, Janec Gulajev, Lukáš.