Pátý domácí zápas a pátá výhra. Svěřenci trenéra Vlastimila Petržely zdolali České Budějovice 3:2 (1:1), když se o branky postarali Urgela, Mondek a Sus. Za hosty se trefili zkušení záložníci Benát a Táborský.

Utkání se hrálo za zavřenými dveřmi, tedy bez diváků, kvůli výtržnostem chuligánů Baníku během slezského derby s Opavou. A na úrovni hry se to v každém případě podepsalo. Ostravský tým měl sice častěji držení míč, ale v první vážnější šanci se ocitl Benát, který mířil vedle branky.

Pak se po nenápadné akci a odraženém míči opřeld do střely Urgela a svou čtvrtou trefou v sezoně otevřel skóre. Baník pak kontroloval hru a měl několik dalších slibných možností, které ale kvůli nepřesným finálním přihrávkám nedokázal zúročit. A tak přišel v závěru prvního poločasu trest, když se nádherně trefil z dobrých dvaceti metrů Benát.

Po přestávce Baník přidal a podařilo se mu hned vstřelit branku, kterou ale sudí správně neuznali kvůli faulu Zápotočného. Domácí celek si pak pomohl standardní situací, kdy Hlinkův trestný kop Křížek jen vyrazil a Mondek pohotově dorazil míč do prázdné branky. O osudu utkání pak rozhodl další povedenou střelou Sus. Budějovice pak sice v závěru po chybě Pokorného snížili, ale další šanci už neměli.

Fotanlisté bezprostředně po utkání běželi na velké parkoviště u sportovního centra Ridera, které přímo sousedí s Městským stadionem. Právě tam sledovalo zápas na velkoplošné obrazovce asi pět stovek fanoušků.

„Ta výhra patři jim, bylo to příjemná tečka za dnešním vydařeným zápasem. Hrát bez diváků ale bylo fakt hrozné, už bych to nechtěl nikdy zažít," prohlásil kapitán Baníku Tomáš Zápotočný.

Podobně mluvil i záložník Budějovic Ivo Táborský. „Byla to hotová tragédie, fotbal se má hrát pro lidi. Osobně jsem hodně zklamaný a smutný, že jsme zrovna my hráli v Ostravě bez diváků. Já se na ten zápas hodně těšil, protože mám rád utkání ve skvělé atmosféře," dodal Taborský.

Hodně spokojený po páté výhře byl i kouč Baníku Vlastimil Petržela. "Vzhledem k tomu, že to pro mě byla premiéra mistrovského utkání bez diváků, tak jsem ani nebyl nervózní. I když trénuju třicet let, tak jsem se s něčím podobným vážně nikdy nesetkal. Bylo to doopravdy hodně divné, ani to nedokážu moc dobře popsat.

Ale co se týče našich hráčů a našeho výkonu, tak jsem maximálně spokojený. Hráli tak, jak jsme si řekli. Snažili jsme se hrát po zemi, drželi jsme míč," řekl Petržela, kter věří, že zápas bez diváků koučoval naposledy.

"Bylo to hrozné. Pocit odpovědnosti za výsledek byl daleko větší. Jsem ale rád, že to máme za sebou. Při nástupu na hřiště jsem fanoušky, kteří zápas sledovali u stadionu na velkoplošné obrazovce, slyšel, ale pak už ne. Zápas mě zase vtáhnul do děje a soustředil jsem se hlavně na koučování," dodal Petržela.

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 3:2 (1:1)
Branky: 16. Urgela, 56. Mondek, 76. Sus - 40. Benát, 85. Táborský. Rozhodčí: Váňa - Matějček, Vít. ŽK: Hučko, Mondek - Čermák. Hráno bez diváků.

Baník Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Hlinka, Nerad (88. Mešaninov) - Mondek (90.+2 Lupták), Mičola (63. De Azevedo), Stáňa - Urgela. Trenér: Petržela.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Šourek, Funda - Čavoš, Čermák (77. Pešek) - Kadula (35. Wermke), Benát, Táborský - Kalod. Trenér: Horejš.