„Změn v klubu bylo hodně, ale věřím, že budou ku prospěchu a budou mít pozitivní vliv,“ je přesvědčen předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun. Příchody Reného Bolfa, Václava Svěrkoše, Tomáše Bernadyho, Daniela Tchuře, Dušana Tesaříka i návrat Róberta Zehera z hostování by měly být pro fanoušky lákadly a také závazkem, aby Baník hrál opět o evropské poháry.

„Nejen vzhledem k tradici, ale i k silnému kádru nemůže mít Baník jiné cíle, než hrát o přední příčky tabulky, a tím i o poháry. V průběhu letní přestávky jsme tým doplnili tak, že bychom měli být schopni naše cíle splnit,“ řekl generální manažer FC Baník Ostrava Verner Lička. Trenér týmu Karel Večeřa slibuje, že jeho svěřenci budou předvádět líbivý útočný fotbal, a přeje si, aby byly Bazaly zaplněny více než loni.

„Věřím, že budeme v tabulce výše, než v minulém ročníku. Musíme chytit začátek, naladit se na vítěznou notu. Kádr je opět zkušenější, hráči mají na to předvádět kvalitní fotbal a měřit síly s každým soupeřem.“

Ostravané ale nejméně na měsíc nemohou počítat s Bolfem, jehož stále zlobí operovaný zadní stehenní sval a je v rukou lékařů. Také následky zranění Tomašáka a Neuvirtha ještě vyžadují dlouhodobější léčbu. „Máme tým, který je schopen hrát na špici tabulky. Čekají to od nás fanoušci a nechceme je zklamat,“ prohlásil za hráčskou kabinu kapitán Baníku Martin Lukeš.

Baník se v této sezoně vrací k tradičním modrobílým barvám a na Bazalech bude nastupovat v bílých dresech. Novým hlavním partnerem klubu se stala společnost Fortuna, zatímco nápis Mittal po změně marketingové strategie z dresů zmizí.

„Stále však zůstává jedním z našich menších partnerů a pokračující spolupráci v těchto dnech dolaďujeme,“ objasnil Kahoun, který také naznačil, že by mohlo být do tří týdnů jasné jméno nového titulárního sponzora. Novinkou je nová grafika oficiálních webových stránek, informace o klubu jsou i na teletextu TV Nova, kde budou i on-line textové přenosy z ligových či pohárových utkání. Připraveny jsou i akce na jednotlivé domácí zápasy. „O fanoušky totiž moc stojíme,“ zakončil Kahoun.