Zranění, reprezentační povinnosti a výpomoc několika členů ligového kádru třetiligové rezervě, to jsou všechno příčiny prodlouženého volna. Vedení klubu proto po poradě s trenérem Karlem Večeřou rozhodlo, že tým nejprve ve čtvrtek a v pátek absolvuje zdravotní testy a až v sobotu začne přípravu kondičním soustředěním v Luhačovicích.

"Ještě tuto sobotu hraje naše béčko s několika hráči prvního mužstva ve třetí lize důležitý zápas o záchranu proti Slovácku. Dále je několik hráčů po operacích a navíc další kluci jsou v reprezentacích," řekl dnes generální manažer Baníku Werner Lička.

Baník by v pondělí nemohl počítat minimálně se sedmi muži. Ze zranění se zotavují David Bystroň, Petr Tomašák, Adam Varadi a Aleš Neuwirth, reprezentační povinnosti plní František Rajtoral, Tomáš Mičola a Radek Petr. Někteří z členů prvoligového kádru si po záskoku v rezervě od soboty užijí alespoň pár dnů dovolené. "Na plánu přípravy se nic nemění, jen začneme o několik dnů později," uvedl Lička.

Do letní přípravy by se příští sobotu měl už zapojit i René Bolf, který je po operaci kolena v plné síle. "Smlouva je před podpisem, předpokládám, že třiadvacátého už normálně začne s námi," informoval Lička.

Společnou přípravu s mužstvem už naopak nemusí absolvovat Pavel Besta. Čtyřiadvacetiletý stoper v Baníku stále nepřistoupil na nabídku nové smlouvy a podle zákulisních informací má namířeno do Viktorie Žižkov. "Je to pořád otevřené. Od nás má nabídku na prodloužení smlouvy, čekáme, jak se rozhodne," dodal Lička.