Vedení pražského celku si od něj slibuje, že zacelí mezeru po bývalém kapitánovi Karolu Kiselovi, který odešel v létě do Sydney.

„Tomáš byl jedním z vytipovaných hráčů na pozici, která byla uvolněna Karolem Kiselem. Věříme, že je to správné řešení, které se pozitivně projeví už na utkání v Jablonci,“ uvedl pro klubový web generální ředitel Slavie Miroslav Platil, který dal mužstvu ultimátum v podobě neprohry v Jablonci, jinak prý dojde k personálním změnám v realizační týmu.

„Jsme rádi, že Slavia projevila o Tomáše zájem. Je vidět, že nový majitel klubu má velký zájem vybudovat tady silný tým. Věříme, že Tomáš má potenciál nahradit Karola Kisela. Je to typově podobný hráč s dobrou střelou,“ dodal hráčův manažer Ondrej Chovanec.

Pětadvacetiletý Frejlach s fotbalem začínal v Kutné Hoře, přes Čáslav, Kolín a Příbram se dostal v roce 2006 do Liberce. Tam se probojoval do reprezentace do jedenadvaceti let, ale jeho rozvíjející se kariéru přibrzdilo vážné zranění kolena, které ho připravilo i o účast na mistrovství Evropy jednadvacítek.

Před rokem zamířil do Baníku Ostrava, kde se zařadil mezi opory, ale už na konci jara ho opět postihly zdravotní problémy a v této sezoně nastoupil jako střídající hráč do jediného zápasu. „Tomáš k nám přišel loni v létě za trenéra Koubka a měl být oporou týmu, což se úplně nestalo. Současný kouč Baníku Pavel Malura pro něj v současné době nemá místo v základní sestavě a bylo by pro nás luxusem mít takového náhradníka,“ vysvětlil na oficiálním webu ostravského týmu transfer generální manažer Baníku Ostrava Verner Lička, který dnes už bývalému hráči Ostravy poděkoval za odvedené výkony a popřál mu mnoho štěstí v další kariéře.

Verner Lička se rovněž vrátil k odchodu Radima Řezníka do Plzně. „Není žádné tajemství, že jsme byli upozorněni na fakt, že rozpočet Baníku není pro tuto sezonu zcela naplněn, a proto že může dojít k přestupu některého z hráčů. Radim navíc v létě načal poslední sezonu stávající smlouvy, a my jsme se stále nedokázali z jeho manažerem dohodnout na prodloužení kontraktu. V tu chvíli přišla nabídka z Plzně, která se probojovala do základní části Ligy mistrů, a Radim projevil zájem si jí vyzkoušet,“ podotkl Lička s tím, že se po konzultaci se svými spolupracovníky rozhodli nebránit dvaadvacetiletému obránci v odchodu. „Nezanedbatelné je samozřejmě i ekonomické hledisko, protože v opačném případě by hráč mohl po sezoně od nás odejít zadarmo,“ dodal Verner Lička. (is, čtk)