Jasné je také to, že o vydařeném startu do ligy se může nahlas hovořit až po sobotním domácím utkání s Plzní, které tým trenéra Karla Večeři musí zvládnout. Pokud tak učiní, bude mít před reprezentační přestávkou dostatek času načerpat nové síly i doléčit přibývající šrámy.

Sobotní duel s Plzní bude pro ostravský tým určitě náročný. „Hodně budeme zase spoléhat na naše fanoušky. S nimi v zádech se hraje skvěle,“ řekl už ve Zlíně ostravský kapitán Tomáš Marek. Ani on nebyl úplně přesvědčený o tom, zda jeho tým ve Zlíně bod získal nebo dva ztratil. „Mohli jsme vyhrát, ale také prohrát,“ připomněl divoký druhý poločas Marek.

Smíšené pocity měl i brankář Petr Vašek. „Bod z venku je ale dobrý, počítá se. Nyní se už ale musíme soustředit na domácí utkání s Plzní,“ poznamenal Vašek, kterého dvakrát překonal pouze zlínský Zbožínek. „Nebyla to náhoda, že nám dal dva góly. Dvakrát si zběhl do pokutového území, asi to na nás měli připravené. Zbožínek měří dva metry, těžko se brání,“ uznal Vašek. Baník podržel při dvou průnicích Žůrka. „Asi to byla moje výhoda, že ho znám. On při svých sólech buď střílí, nebo dělá kličku,“ potvrdil Vašek skutečnost, že má exostravského útočníka přečteného.

Smíšené pocity měl po utkání kouč Karel Večeřa, který musel na tiskové konferenci po utkání čelit i několik hodně úsměvných otázek. Jedna se kouče ptala na chování ostravských fanoušků, kteří po vedoucí brance Marka zasypali hřiště světlicemi, a rozhodčí Racek je varoval, že při dalším podobném incidentu utkání ukončí.

„Nikoho neuráží, fandili celý zápas, osobně s tím problém nemám. Naopak, potěšili mne,“ zastal se ostravských příznivců po zápase Večeřa, který do Zlína dorazil stejně jako všichni fanoušci v bílém oblečení.

 

František Metelka smeknul klobouk před fanoušky


Po dvou zápasech se ve Zlíně do základní sestavy Baníku vrátil univerzál František Metelka, který tentokrát nastoupil na levé straně zálohy. „Jsem rád, že mohu nastoupit v základu, je mi jedno, kde to bude,“ opakuje Metelka, který byl stejně jako všichni jeho spoluhráči unešený atmosférou utkání. „Já už to říkal několikrát, tak nechci, aby to vyznělo jako fráze. To, co se děje kolem Baníku, je něco neuvěřitelného, to je prostě nádhera. Fanoušci nás pořád hnali do útoku, byli skvělí.“

Potvrdil, že se utkání muselo líbit. „Ve druhém poločase to byl fotbal nahoru dolů, šance měly oba týmy. Remíza je asi spravedlivá. Bohužel jsme nevyužili pár centrů z pravé strany, kdy jsme neměli to štěstí jako v minulých utkáních, nějak nás to v šestnáctce nenacházelo. Zlínu dva centry stačily na dva góly,“ pokrčil rameny Metelka, který litoval toho, že jeho tým vzávěru neudržel vedení 2:1. „Nemyslím si, že bychom začali příliš bránit vedení. Pořád jsme hráli aktivně. Zlín nás ale vyšachoval na mé levé straně, přišel přesný centr mezi stopery a už s tím nešlo nic moc dělat. Bylo chybou, že jsme je nechali odcentrovat,“ dodal Metelka.

 

Baník: Vstupenky na Plzeň jsou v prodeji

Už v pondělí začal předprodej vstupenek na další ligové utkání Baníku, který se vsobotu na Bazalech od 19 hodin střetne sPlzní. Lístky jsou v prodeji v pracovní dny od 13 do 17 hodin v pokladně vedle Fanshopu Baníček na Bazalech.