Parádní podvečer mají za sebou fanoušci ostravského Baníku, kteří si nenechali ujít atraktivní duel s pražskou Spartou.

Bazaly byly poprvé od mistrovské sezony beznadějně vyprodány i díky akci Deníku a FC Baník Ostrava NA SPARTU ZA DVACKU. Zájem o zápas byl obrovský a v pondělí dopoledne se nesla Ostravou zaručená zpráva, že je vyprodáno. Akci Deníku využily necelé čtyři tisíce fanoušků.

A právě vyprodané Bazaly pomohly i tentokrát Baníku ke skvělému výkonu. „Atmosféra byla úžasná. Je jen škoda, že tohle nemůžeme prožívat pořád. Kdyby chodilo tolik fanoušků a podobně nám pomáhali, tak bychom zvládli zápasy, ve kterých jsme letos vyhrát nedokázali. Bylo to fantastické, děkuji moc za všechny kluky,“ smál se po utkání David Střihavka.

Osobní zážitek navíc vyšperkoval tím, že Spartě, kde dříve hrával, vstřelil gól. „Bylo to něco parádního, když celý stadion křičí vaše jméno. Dal jsem Spartě gól, ale žádný mimořádný pocit to není. Mám z něj radost jako z každého jiného,“ prohlásil Střihavka.

Stejně mluvil i kapitán týmu Martin Lukeš. „Kvůli takovým zápasům hrajeme fotbal, zápas jsme odmakali. I když jsme Spartu neporazili, věřím, že jsme fanoušky nezklamali. Nechali jsme tam všechno,“ podotkl Lukeš.

Nadšený byl i gólman Baníku Antonín Buček. „Zažil jsem atmosféru v mistrovské sezoně jako divák a je strašně příjemné ji poznat i jako hráč. Lidé byli skvělí a my si můžeme jenom přát, aby přišli příště zase,“ dodal Buček.

 

Sparta táhne!

Druhá nejpočetnější návštěva letošního ročníku první fotbalové ligy zhlédla pondělní dohrávku 25. kola mezi Baníkem Ostrava a pražskou Spartou. Na Bazaly zavítalo přes 17 tisíc fanoušků, více diváků přišlo pouze na derby pražských „S“ v minulém týdnu. „Je super, že fanoušci chodí na fotbal v takovém počtu. V Ostravě je vždycky dobrá kulisa,“ uvedl záložník Sparty Pavel Horváth. Vedení v tabulce návštěvnosti i nadále drží Toyota Arena na Letné, kam v průměru dorazilo 11 172 příznivců na zápas. Baník má po pondělku průměr 6609 fanoušků a v tabulce návštěvnosti je druhý.