Plzeň totiž vstoupila do jarní části impozantně a po sérii tří výher se s 31 body vyhoupla už na páté místo. Trenér Stanislav Levý se však před utkáním s Baníkem, který Západočeši navíc osm let neporazili, snaží krotit euforii. „Vezeme se na úspěšné vlně, ale ještě jsme ničeho nedosáhli. Musíme zůstat na zemi, zatím není co oslavovat,“ uvedl Levý, který v neděli očekává vysokou diváckou návštěvu.

Trenér Baníku Karel Večeřa je ve střehu, jarní výsledky Plzně u něj vzbuzují respekt. „Soupeř má velmi dobrou formu, z posledních tří zápasů vyhrál dvakrát venku. Doufám, že to soupeři neusnadníme žádnou zbytečnou chybou v defenzivě, to nás poslední dobou celkem trápí,“ prohlásil Večeřa.

Rušno bude i na ostatních stadionech, kde vrcholí boje nejen o mistrovský titul, ale tradičně i o záchranu. Zatímco Sparta bude usmiřovat diváky proti Teplicím už dnes odpoledne, slávisty čeká náročná zkouška na půdě posledního Slovácka až v neděli večer. Nejdramatičtější boj však slibuje přímý střet dvou ohrožených klubů v Příbrami, kam přijede v neděli Zlín.

Slavia se řítí mílovými kroky za vysněným titulem. Šestnáct utkání za sebou neprohrála, ale teď ji čeká podobná zkouška jako před týdnem Spartu ve Zlíně: jede na Slovácko, kde pět let nevyhrála a kde je rukopis trenéra Karla Jarolíma dobře znám. „Ve Slovácku jsem prožil chvíle, na které rád vzpomínám. Je příjemné se zase na známá místa vrátit, zvlášť pokud bychom vyhráli,“ dal kouč najevo, že soupeři bojujícímu o záchranu nic nedaruje. Hrdličku čeká 100. ligový zápas, Vlček se může dočkat 80. branky.

Plzeň – Baník
Plzeň: Daněk - Limberský,
Müller, Procházka, Smola
(Zakopal) - Malcharek, Jarolím,
Trapp, Malár - Fillo,
T. Krbeček.
Baník: Vašek - Řezník, Cigánek,
Bystroň, Klimpl -
Rajtoral, Marek, Lukeš,
Mičola - Varadi, Střihavka.

Program 22. kola I. fotbalové ligy
Sobota 14. dubna - 14.30: Sparta - Teplice (podzimní duel 1:1), 17 hodin:
Kladno - Ml. Boleslav (0:2).
Neděle 15. dubna - 17 hodin: Příbram - Zlín (0:1), Jablonec - Č.
Budějovice (0:1), Plzeň - Baník (1:1), Most - Liberec (0:3), 20.15:
Slovácko - Slavia (0:0). Pondělí 16. dubna - 17.15: Brno - Olomouc
(0:1).