Fanoušci Baníku ocenili jeho výkon skandovaným potleskem a vyvoláváním jeho jména. „Byl to nádherný pocit, fakt skvělý,“ přiznal Buček.

V dresu Baníku odchytal první celý ligový zápas, ve kterém svůj tým výrazně podržel. „Od toho v brance ale jsem, abych chytil něco navíc,“ odmítal roli hvězdy zápasu.

Spíše ho mrzelo, že si Baník odvezl ze Zlína pouze bod. „Na vítězství jsme tady měli, ale bohužel se nám nepodařilo skórovat. Pevně věřím, že pokud bychom šli do vedení, určitě bychom tady vyhráli. Bylo to o prvním gólu,“ mínil Buček. Nervózní před utkáním nebyl, a spíše se na hřiště hodně těšil. „Zápas jsem si užíval,“ přiznal Buček. Výhodou pro něj určitě bylo, že si hned v úvodu sáhl na míč. „Pro gólmana to je vždycky lepší, dostanete se do zápasu. To byl můj případ, chytalo se mi fakt dobře. Jsem rád, že jsem ve Zlíně neinkasoval. Určitě je to pro mě velká psychická vzpruha,“ řekl Buček.

Kritické momenty prožil hlavně ve druhém poločase, kdy se blýskl parádním zákrokem při sólu Šmahaje. „Nepříjemné ale byly i další střely z dálky. Ve Zlíně se hraje s míči adidas, které hodně lítají a občas ve vzduchu zaplavou. My brankáři je moc rádi nemáme,“ ušklíbl se Buček.

Uznal, že ve druhém poločase byli domácí aktivnější. „Moc chtěli vyhrát, protože by se jim tři body hodily v boji o záchranu. Šance jsme ale měli také, byl to oboustranně útočný zápas, kterému chyběly jen góly,“ poznamenal Buček.

Už ve čtvrtek čeká na jeho tým domácí zápas s Jabloncem. „Zápasy jdou teď v rychlém sledu, takže se musíme hodně věnovat i regeneraci. Problém v tom ale nevidím,“ dodal Buček.