Tři fanoušky Baníku policisté obvinili z výtržnictví, protože demolovali plot a způsobili škodu předběžně vyčíslenou na 6000 korun. Sdělila to mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Jeden fanoušek čelí obvinění z trestného činu maření úředního rozhodnutí. "Ve spolupráci s ostravskou kriminální policií jsme zjistili, že má zákaz vstupu na stadion," uvedla mluvčí s tím, že všech osm hříšníků policisté zjistili díky pečlivému monitoringu. Policisté v uniformách i v civilu je fotografovali a nahrávali na video v průběhu celého zápasu. Přestupku se dopustili čtyři mladíci, kteří se prali v přilehlém parku a jeden z nich vulgárně nadával policistům.

Ačkoliv utkání vypadalo na první pohled klidně, policisté měli podle mluvčí dost práce. Už před výkopem museli volat záchrannou službu, protože na tribuně hostí zkolaboval šestnáctiletý chlapec. Mladík byl tak opilý, že ho lékaři museli umístit na jednotku intenzivní péče Baťovy krajské nemocnice.

Zápas sledovalo asi 2300 fanoušků ze Zlína, z Ostravska a polských Katowic přijelo zhruba 680 lidí. Utkání a přesuny fanoušků monitorovalo 170 policistů. Na opatřeních se podílelo i pět desítek zlínských městských strážníků.