„Způsobili jim minimálně středně těžká zranění,“ informovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Ke střetu došlo ve chvíli, kdy se pořadatelé pokusili rowdies zabránit tomu, aby nešli východem určeným domácím fanouškům. Bližší informace nebyly včera ve dvaadvacet hodin známy. Na zlínský fotbalový stadion včera zamířilo přes šest tisíc fanoušků obou týmů. Hlídalo je více než 250 strážců zákona.

Největší obavy měli policisté z brzkého příjezdu ostravských fandů. Zápas totiž začínal až o dvě hodiny později po tom, co dorazili na zlínské vlakové nádraží. Podle Bartíkové byli ale baníkovci vesměs přátelští. „Zadrželi jsme pouze jednoho mladíka, který bouchal do auta,“ popsala drobnou výtržnost mluvčí.

Na samotné utkání přijelo ze severu Moravy dva a půl tisíce lidí. „Tolik hostujících fanoušků jsme tu ještě neměli,“ řekla Bartíková. Vedení zlínské policie připravilo už dopředu mimořádná opatření. K zásahu byly připraveny i speciální jednotky, doprovod vlaků, oddíl jízdní policie a psovodi. Díky nim měli strážci zákona až na závěrečný incident situaci pod kontrolou. „Řešili jsme ale i jednu dopravní nehodu,“ řekla Bartíková. Osobní automobil srazil na ulici Dlouhá podnapilého baníkovského fanouška, který se snažil utéct před kontrolou policie. „Policisté ho ale dopadli a odvezli na vyšetření do nemocnice,“ doplnila. Fandovi se nic nestalo. Po podepsání reversu totiž pokračoval ve skandování na zlínské tribuně.

Baníkovci odjížděli z vlakového nádraží ve Zlíně ihned po skončení zápasu, mezi devátou a půl desátou večer. Skalní fanoušek Jiří Jonáš z Bohumína byl s remízovým výsledkem utkání spokojený. „Jsem na baniček pyšný,“ pochválil ostravský tým. Kritika mnohých lidí na jejich fanclub není podle něj oprávněná. „Ostatní nejsou praví fandové. Myslím, že nám jenom závidí,“ domnívá se Jonáš. I Květě Bémové se na stadionu líbilo. „Když můžu, chodím pravidelně,“ prohlásila patnáctiletá fanynka ze Zlína.