Tradiční klub ze Slezska nakonec remizoval 0:0 a o udržení v lize bude muset bojovat v sobotním závěrečném kole doma proti jistě sestupujícímu Brnu. „Musíme to zvládnout v hlavách,“ řekl Deníku 27letý rodák z Banské Bystrice, který přišel do Baníku v létě 2016.

Napínavější závěr ligy snad ani nemohl být, rozhodne se až v posledním kole. Co to s vámi dělá?
Co se nervů týká, je to podobné jako loni s postupem, kdy se rozhodovalo taky až v posledním zápase. Zodpovědně se na to utkání proti Brnu připravujeme, vůbec nás nezajímá, v jaké jsou situaci. Chceme vyhrát a nedívat se na to, jak bude hrát Karviná v Jihlavě.

Brno je už prvním sestupujícím. Jakou to může hrát roli?
Kdyby přijeli s tím, že hrají o všechno, tak do toho určitě budou šlapat od začátku. Teď mohou hrát uvolněněji a třeba se jim může dařit víc. Těžko říct. Nechceme se dívat na to, v jakém jsou rozpoložení. Musíme se dívat do naší kabiny, na náš výkon.

Bod z Karviné zpětně hodnotíte jako dobrý?
Mrzí nás, že jsme tam nevyhráli. O to víc, že jsme si nějaké šance vypracovali. Mohli jsme mít už klid. Dovolím si tvrdit, že jsme byli lepší. Zase jsme ale udrželi Karvinou za sebou, což bylo naším hlavním plánem. Teď to máme ve svých rukou, na domácím stadionu a před našimi skvělými fanoušky. Věřím, že to zvládneme.

Jak moc mrzí výsledek derby vás osobně? Už v 7. minutě jste byl blízko vedoucí branky, o tu vás ale připravil Berkovec, který vyrazil střelu konečky prstů na roh…
Když jsem to viděl na videu, tak jsem se jenom zasmál, jak to Berky chytil. Chybělo tomu možná deset, patnáct centimetrů, aby to skončilo v bráně.

Mohl jste být hrdina Baníku a mít už za sebou oslavu ve Stodolní ulici. Scházel opravdu jen kousek…
(usměje se) Je to tak. Škoda, bylo by to super. Mohli jsme být klidnější. Nic se nedá dělat, ten gól jsme nakonec nedali a musíme to rozhodnout v posledním zápase.

Co na něm vlastně bude nejtěžší?
Věřím, že máme kvalitnější mužstvo než Brno. Musíme to ale zvládnout v hlavách. Už jsem si to vyzkoušel loni, kdy jsme do ligy postupovali. To jsme taky v předposledním kole remizovali, to bylo v Olomouci. Doma jsme pak museli vyhrát a to jsme dokázali.

Zvládnete to i teď? Tlak je asi ještě větší. Přece jen po postupu hrajete o záchranu…
Bude to náročné. Člověk se od toho tlaku musí oprostit, jít do zápasu jako do každého jiného. Být koncentrovaný na každý souboj, vnímat každou herní situaci.

Ještě poslední věc. Jaký jste člověk, typ hráče? Do jaké míry prožíváte podobně vypjaté situace?
Snažím se si nervozitu nepřipouštět. Kdybych byl na hřišti vyklepaný, neměl bych tam co dělat. Základ je odevzdat maximum. Vždy věřím, že to dobře dopadne. Těsně před zápasem se starám jen o sebe, na hřišti ale mluvím. Takových je nás v kabině ale více.