Důvod? Mohly za to hlavně dvě porážky. A to ta 0:2 ve finále domácího poháru se Slavií Praha a 0:1 v kvalifikaci s Mladou Boleslaví. Právě ty znamenaly, že si Baník po devíti letech druhé předkolo Evropské ligy nezahraje.

Před sezonou byl po záchraně v posledním kole cíl umístit se do desátého místa. Vy jste skončili pátí, v domácím poháru došli až do finále. Přesto je na vás vidět zklamání…

Byla jen otázka času, kdy se mužstvo zvedne po těch předchozích letech. To zklamání je pochopitelné. Je způsobeno tím, že jsme propásli velkou možnost postoupit do pohárové Evropy. Chtěli jsme se tam dostat hlavně kvůli majiteli Václavu Brabcovi a našim skvělým fanouškům. Bohužel to nevyšlo. Nezvládli jsme to.

O prohraném finále domácího poháru se Slavií Praha se toho napovídalo už dost. Proč to nevyšlo v sobotu doma v kvalifikaci o Evropskou ligu proti Mladé Boleslavi?

Začátek zápasu nebyl takový, jaký bychom si přáli. Brzo jsme dostali gól, a my bohužel zase žádný nedali. Šeda tam měl dva tři super zákroky. Pokud bychom vyhráli, sezona by se určitě hodnotila jinak. Samozřejmě se bude hodně řešit, kde jsme byli, jací jsme byli na jaře a jak jsme dopadli. S tím počítáme. Hlavně je to ale velká škoda.

Pomohla by účast v evropských pohárech mužstvu? Mohlo by je se současným kádrem vůbec hrát? Hodně se řešila jeho šířka…

Je pravda, že ke konci jsme hráli ve dvanácti třinácti lidech. Dívat se zpět teď nemá cenu. Sezona skončila, musíme hledět dopředu a pokusit se být zase silnější. Nějaké posily už přišly, jiné jsou v jednání. Myslím, že potřebujeme co nejvíce posílit, konkurence je potřeba. Na jakých postech, to je otázka pro vedení. Poháry by byly pro Ostravu něco nového.

Fanoušky jistě zajímá, zda budete v Baníku chytat i v příští sezoně. Máte už teď jasno?

Končí mi smlouva, ale už jsme se nějak bavili. Pokud budu zdravý a i výkonnost nějaká bude, tak bych chtěl pokračovat. Teď si ale určitě dám pauzu, protože sezona byla dlouhá, v zimě toho volna také nebylo hodně. Důležité je si pořádně odpočinout a uvidíme, co bude za dva týdny. Je třeba dál pracovat a udržet Baník na špici.

Mezi novináře nepřišel po poslední porážce kapitán Milan Baroš, který ji v kabině těžce vydýchával. Jak vidíte jeho budoucnost v klubu?

Doufám, že bude pokračovat. Viděli jsme, že i když měl herní výpadek, tak pořád má mužstvu co dát. Byla by škoda, kdyby už teď skončil. Věřím, že se tady oba na začátku přípravy sejdeme. Doufám v to. Bary na to pořád má. Je to opravdová legenda. Nepřipouštím si nic jiného než jeho další pokračování.