Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Baníkovská obrana připomínala ementál

Ostrava /FOTOGALERIE/ – Fotbalový tým Baníku Ostrava vstoupil do nové fotbalové sezony domácí porážkou s Teplicemi, které na Bazalech v gólové přestřelce vyhráli 4:3.

30.7.2011 6

FC Baník Ostrava - FK Teplice 3:4Foto: DENÍK / Pavel Sonnek

Ostravský celek přitom vstoupil do utkání parádně, když vedl 1:0 a 3:1. Pak ale hosté zaveleli k obratu a třemi góly skóre otočili. Kouč Petr Rada tak mohl oslavit vítězný návrat na lavičku severočeského klubu. Ostravští naopak potvrdili mizerné výsledky z přípravy a opět totálně selhali v defenzívě.

Premiéra na Bazalech přinesla bláznivý průběh s parádními góly. Teplice začaly aktivněji, ale skóre otevřeli domácí, kterým vyšla hned první akce a v šesté minutě nasměroval Řezníkův centr Ferenčík jemnou tečí na bližší tyči do branky.

Z vedení se však Baník dlouho netěšil. Po Zejdlerově špatném odkopu poslal Vachoušek přetažený centr hlavou do břevna, ale odražený balon už Stožický vrátil do sítě. I ostravská reakce však byla bleskurychlá. Ferenčík zatáhl balon středem, Lukeš uvolnil Hušbauera a ten po krátké kličce do středu z velkého čtverce parádní bombou zavěsil pod břevno.

Domácím v první půli vyšlo, na co sáhli. Šenkeřík si po další akci agilního Ferenčíka vymodlil na Matulovi faul v pokutovém území a Kraut dal ve 27. minutě z penalty Baníku dvougólový náskok.

Jenže v defenzívě byla Ostrava nejistá a zranitelná, kouči Markovi navíc těsně před zápasem z obrany vypadl zkušený univerzál Marek. Teplice měly téměř celý první poločas fotbalově navrch a ještě před přestávkou vymazaly ztrátu. Když se zdálo, že domácí v 38. minutě přečkají obrovský závar před Krbečekem bez úhony, do odkopu se z třiceti metrů opřel znovu Stožický a nádhernou trefou snížil. Už za čtyři minuty Ostravští opět pozdě reagovali na odražený míč a Vachoušek z velkého vápna skákavou střelou k tyči srovnal na poločasový stav 3:3.

Obrat Severočeši dokonali krátce po pauze a opět u toho byl Stožický, jehož rohový kop přistál na hlavu Lukáše. Hra se poté více zklidnila. Severočeši se stáhli, dali sice soupeři prostor ke kombinaci, ale Baník z toho nic nevytěžil. Hra domácích už byla příliš stereotypní a Teplice dobře bránily.

Hlasy trenérů
Petr Rada (Teplice): Výhra je pro nás důležitá, protože jsme dobře vstoupili do nové sezony. V prvním poločase jsme dostali tři branky, kdy jsme udělali taktické chyby. Úrovni utkání ublížilo hřiště, které neodpovídalo kvalitě první ligy. Myslím si, že to ublížilo i domácím, kteří chtějí hrát kombinační fotbal.

Dneska jsme byli celých devadesát minut lepší a po zásluze vyhráli. Jsem zklamaný z toho, že jsme dostali tři góly. Přesto musím klukům poděkovat, že zápas nezabalili. O přestávce jsem se spíše hráče snažil motivovat. Hráči se dostali z žumpy, kde byli až při stavu 1:3 po krk. Baníku přeju, aby se mu dařilo, protože tady to město i fanoušci si ligu a dobré výsledky zaslouží. Dát čtyři góly venku jsem v trenérské kariéře ještě nezažil.

Karol Marko (Baník): Zápas rozhodly osobnosti ve středu hřiště. To byl klíč k celému utkání. Byli jsme málo agresívní ve středu hřiště. Nebyli jsme u odražených míčů. Po druhém gólu Stožického jsme se dostali sami pod tlak. Pozitivní jsou tři vstřelené góly. Když dostane mužstvo čtyři góly, tak nikdo nemůže být spokojený. Jsem trenér, který dbá na defenzivu. Obrana je nová, změnily jsme stopery, musíme nadále pracovat na chybách.

Baník Ostrava – FK Teplice 3:4 (3:3)
Branky: 6. Ferenčík, 11. Hušbauer, 27. Kraut z pen. – 9. a 38. Stožický, 42. Vachoušek, 51. Lukáš. Rozhodčí: Královec – Vysloužil, Kocián. ŽK: Matula (Teplice). Diváci: 4458

Baník Ostrava: Krbeček 4 – Řezník 4, Adámik 4, Dreksa 5, Zejdler 5 – Lukeš 4, Greguš 4 – Kraut 4, Hušbauer 4, Ferenčík 2 (63. Tomanica) – Šenkeřík 4. Trenér: Marko
FK Teplice: Grigar 3 – Matula 3, Smejkal 3, Lukáš 3, Rosa 3 – Čajič 3, Ljevakovič 3, Vachoušek 2 – Vondrášek 3 (77. Zoubele), Mahmutovič 2 (90. Siva), Stožický 1 (87. Jungr). Trenér: Rada

Aleš Uher + ČTK

30.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 6
UMLČEL JE! Kolik je stav? To jako by se s rukavicí u ucha tázal zlínských hráčů i nepřátelských fanoušků útočník Vítkovic Jakub Lev po gólu na 5:3, který byl klíčový.

Lev po prvním hattricku v kariéře: Oslava? Asi byla moc, byly v tom emoce

Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
2 6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Studenti v Ostravě se připravují na budoucí kariéru

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava probíhá Kariérní týden. Akce má za cíl usnadnit studentům a čerstvým absolventům VŠB-TUO vstup na trh práce a podpořit jejich uplatitelnost v našem regionu.