Ve fotbalovém Baníku od víkendu vládne nový kouč Martin Svědík, který má k dispozici jednadvacet hráčů. Situace ohledně příchodů a odchodů v kádru slezského týmu je ale v této chvíli dost nepřehledná.

A to hlavně proto, že řadě hráčům končí profesionální smlouvy až 30. června. „V současné době o posilách jednáme, do přípravy by se mohly zapojit během týdne. Máme vytipováno šest až sedm fotbalistů," uvedl sportovní manažer Baníku Radek Slončík, který má po odchodu Michala Dymla z klubu skladbu ligového celku společně s trenérem na starosti.

close zoom_in

A během příštích týdnů ho nečekají vůbec lehké dny. A to hlavně proto, že smlouvy končí hned několika klíčovým hráčům týmů (Davor Kukec, Zdenko Kaprálik). „O budoucnosti hráčů, kterým 30. června končí smlouva, se rozhodne v průběhu letní přípravy," řekl Radek Slončík.

Tím by výčet ztrát nemusel být konečný. Jablonec má totiž velký zájem o služby stopera Michala Frydrycha, který je ale v Baníku pod smlouvou.

Jasno je naopak o odchodu Milana Baroše, který má namířeno do Spojených arabských emirátů, kam jej láká klub Al Wahda Abú Zabí. „Rozhodnutí o setrvání v Baníku záleží vyloženě na samotném Milanovi. Svou budoucnost si řeší sám," zopakoval Slončík.

V Baníku skončila trojice hráčů (Jaroslav Starý, Vlastimil Stožický, Petr Soukup), které si v zimě přivedl bývalý trenér Martin Pulpit.

Pozitivní zpráva je, že s týmem už trénuje také útočník Václav Svěrkoš, který se zotavuje po druhé operaci kolene. To, že by ale stihl bývalý reprezentační útočník start ligy, je vyloučeno. „Ta možnost je doopravdy minimální," prohlásil Svědík.