Třiatřicáté ostravské fotbalové derby svou úrovní zklamalo. Z vydřené výhry se radoval Baník, který byl na mětském stadionu brán jako domácí celek.

Vítkovice prodloužily svou černou sérii, kdy už devět zápasů v řadě nebodovaly. „Bylo to klasické derby, kde se pravidelně mažou rozdíly mezi jednotlivými týmy. Vítkovice hrály to, na co asi dneska mají. My jsme čekali, že budou dobře bránit, což se taky potvrdilo. Hodně těžce jsme se dostávali do šancí. Naštěstí se nám podařilo jeden gól vstřelit a máme tři body. Musím říct, že bych byl hodně smutný a zklamaný, pokud bychom takový zápas nevyhráli," uvedl gólman Baníku Petr Vašek, který si za celých devadesát minut pořádně nesáhl na míč.

Útočník Vítkovic Vladimír Mišinský uznal, že jeho tým selhal v ofenzivě. „Baník potvrdil, že má postupové ambice. Je to silný soupeř. V obraně to z naší strany ještě šlo, ale dopředu to nebylo dobré," řekl Mišinský. „Jsem útočník a měl jsem jen jednu střelu na branku. To je hrozně málo. Měl jsem tam odehrát ty situace jinak, lépe. Je to těžké, byl jsem tam sám… Ale nechci na nikoho nic svalovat, jsem útočník a měl jsem prostě chodit ještě více do zakončení," nevymlouval se Mišinský.

Trenér Vítkovic Martin Pulpit ocenil hru obrany svého týmu. „Celá čtyřka podala velmi dobrý výkon." Naopak ho zklamala návštěva. „Abych byl upřímný, tak jsem čekal vyšší návštěvu. Nejsem Ostravák, ale čekal jsem, že tady bude tak osm až dvanáct tisíc fanoušků," dodal Pulpit.

Vlastimil Petržela byl spokojenější. „Mně se atmosféra líbila, já ani nevím, kolik bylo přesně lidí. Mně se to zdálo slušné, lidé nám zase hodně pomohli. I já bych si přál, aby bylo každý zápas plno. Ale hrajeme druhou ligu, musíme být pokorní a vděční za takovou kulisu," poznamenal Petržela.

I za bezbrankového stavu nabádal své svěřence o poločase, aby byli trpěliví. „Pokud bych na ně řval, ničemu by to nepomohlo. Nám ale vyšla střídání, hlavně De Azevedo naši hru rozhýbal a po jedné akci jsme taky skórovali. Mám ale radost i z toho, že jsme gól neinkasovali," řekl Petržela.