Ačkoli kouče Romana Skuhravého zaujal, ještě před startem sezony se vrátil pod Landek. „Trenér byl se mnou spokojený, ale sešla se shoda více okolností, kvůli kterým tam nejsem,“ řekl střelec jediné branky Odry z úterního duelu MOL Cupu se Znojmem, který se před několika dny stal otcem syna Karla. „Gól bych chtěl věnovat jemu. To je teď moje nová radost,“ poznamenal Baranek.

Jste zklamaný, že jste se v kádru Opavy neudržel?

Já si myslím, že to bylo dobré. Jak říkám, bylo tam více okolností, třeba že měli na můj post už několik hráčů pod smlouvami, což chápu. Proč by brali mě, když tam mají další tři hráče? Navíc jsem také už patřil k těm starším. Přesto ale musím říct, že jsem si to tam náramně užil.

V čem?

Zjistil jsem, jak se fotbal dělá na profesionální úrovni. Zvlášť když tam mají vše nastaveno už prakticky na ligu, do které chtějí postoupit. Tímto cílem se nijak netají. Věděl jsem, že to tam jdu zkusit. Teoreticky by se musel stát zázrak, abych tam zůstal.

Každopádně vám příprava s mužstvem druhé ligy může pomoci i v dresu Petřkovic pro MSFL, nemyslíte?

Asi ano, ale na druhé straně jsem po jarní části neměl žádnou pauzu, jen po narození syna mi trenéři dali týden volno. Jinak jedu v zápřahu v kuse od 10. ledna.

Utkání 2. kola MOL CUP: FC Odra Petřkovice vs. 1.SC ZNOJMO
Petřkovice srdnatě vzdorovaly Znojmu, favorit postoupil až po penaltách

Zvlášť asi kvůli synovi, že?

Spánku bylo v minulých dnech menší množství než obvykle, to ano. (smích) Roli ale hrálo i počasí, cítil jsem se trochu unavenější, ale nestěžuju si. Je to fajn, užívám si to a o tom je život.

V pohárovém boji se Znojmem, který jste prohráli až v penaltách, jste však po celých 120 minut vypadal jako jeden z nejčerstvějších na hřišti.

(zamyslí se) Je pravda, že tak dlouho jsem snad ještě nehrál. Ze srandy jsem říkal, že jsem se konečně rozběhal. Ale ne. Bylo to náročné a ke konci docházely síly. I kluci ze Znojma říkali, že je chytají křeče. Možná proto i oni hráli v prodloužení víc na jistotu.

Panuje po vyřazení zklamání?

Chtěli jsme postoupit, takže jsme smutní a štve nás to. Věděli jsme, že když budeme hrát disciplinovaně, gólman něco chytí, tak je můžeme potrápit. To se potvrdilo. Nedali pár šancí, brankář nás podržel a my jednu šanci proměnili.

Na kopačce jste měl i druhý gól…

Je to škoda. Všiml jsem si, že brankář vyběhl proti mně, tak jsem ho loboval. Možná jsem si míč mohl posunout a propálit to, ale já vždycky vymýšlím kulišárnu. Kdybych to dal, bylo to o něčem jiném. Bohužel. A penalty? To je loterie. Já i Loky jsme je kopli blbě. Jsme smutní, ale nemáme se za co stydět. Pro mladé kluky v týmu je to pozitivní zkušenost. Vyzkoušeli si zápas proti nadprůměrnému druholigovému klubu, vědí, jaké je to tempo, a také vědí, že jestli se chtějí posunout výš, musí makat. Jasně, hráli jsme v přípravě proti Opavě nebo Frýdku, ale to není jako „mistrák“. Pohár nám ukázal naše rezervy, ale i to, že má cenu pracovat tak, jak pracujeme. Navíc si myslím, že pěkný zápas to byl i pro fanoušky.

Fortuna tip liga
Startuje podzimní TIP liga. Vyhrajte pivo či celosezonní permanentku na Baník!