Během celého utkání totiž příznivci Baníku vyvolával jméno náhradníka Antonína Bučka. „Přeslechnout to nešlo. Samozřejmě, že jsem to vnímal. Kdyby mi bylo o deset let méně, asi bych nad tím přemýšlel, ale takhle jsem se to snažil hodit za hlavu,“ vykládal po utkání Baránek.

Asi nejhorší pro něj bylo, že nevěděl, proč se dostal do nepřízně vlastních příznivců. „Snad jsem někomu z nich nedal v mládí facku,“ usmál se trpce Baránek. Až hodinu po utkání se k němu dostalo vysvětlení. Po pohárovém zápase v Příbrami nepřišel ke kotli poděkovat fanouškům, ti mu to neodpustili.

„Hrozně rád bych se jim chtěl touto cestou omluvit. Já byl po utkání v Příbrami strašně zklamaný a vytočený, chtěl jsem co nejrychleji zmizet. Když rozhodčí ukončil zápas, hned jsem utekl do šatny a ani jsem si neuvědomil, že bych měl zaběhnout na druhou stranu hřiště těm klukům v kotli poděkovat. Vím, byla to moje chyba, omlouvám se. Už se to nebude nikdy opakovat,“ podotkl Baránek, který v samotném utkání prožil jeden kritický moment. To, když mu Kerič vystihl odkop a málem míč skončil v síti. „Pouštěl jsem si balon na levačku, a on se dostal hodně blízko,“ poznamenal Baránek, který svou současnou pozici v týmu vůbec neřeší.

„Jsem hlavně moc rád, že jsme to zvládli. Já nepřemýšlel nad tím, jestli budu chytat, nebo ne. Trenér to s námi moc nerozebíral. Pořád to beru tak, že Tonda Buček je jednička a já dvojka. Prostě to tak vyplynulo, že jsem se dostal do branky a nám se podařilo vyhrát. Jen si užívám každý zápas, kdy se dostanu do branky, a co bude, nad tím nepřemýšlím,“ dodal Vít Baránek.

Přečtěte si také:

Baník doma vyhrál nad Libercem a je znovu třetí

Tomáš Mičola: Gól jsem týmu dlužil