I když je návrat kanonýra do Baníku už několik dní hotovou věcí, do Ostravy dorazí Milan Baroš podle informací Deníku až v neděli.

Pro vítěze Ligy mistrů z roku 2005 a bronzového medailistu z Eura 2004 už je na Bazalech samozřejmě připraven i dres, vedení klubu mu také shání v centru města bydlení.

Deník už dříve avizoval, že vigantický rodák se vzdal svého honoráře a ekonomicky zdecimovanému Baníku na jaře pomůže zadarmo. Oficiálně bude Milan Baroš představen jako nová posila slezského klubu v pondělí, nejpozději v úterý. 

Baník v úterý zapnul vyhřívání, generálka se bude hrát v sobotu jistě na Bazalech

Fotbalový tým Baníku Ostrava po návratu z herního soustředění v Turecku už zase trénuje na Bazalech, kde se taky v sobotu od 13.30 hodin odehraje generálka na jarní start první ligy.

Soupeřem Baníku bude slovenský celek Dukla Banská Bystrica. „Fanoušci nemusejí mít strach, že by se zápas neuskutečnil. Už v úterý jsme zapnuli vyhřívání travnatého hřiště, které je v provozu od letní rekonstrukce vůbec poprvé," uvedl provozní ředitel Baníku Petr Konderla.

Podle jeho slov bude hřiště dobře připravené. „Sníh jsme odklízeli ručně, ale tráva vypadá velmi dobře. Díky letní rekonstrukci travnaté plochy i odborné instalaci vyhřívání je nyní výkon trojnásobně vyšší než v posledních dvou sezonách," dodal Konderla.