Nadšený z jeho příchodu je i nový kouč týmu Radim Kučera, který sehrál při třetím návratu jednoho z nejlepších útočníku historie Baníku klíčovou roli.

„Známe se odmalička, pocházíme z jedné vesnice. Pořád jsme spolu komunikovali a já jsem rád, že se Milan rozhodl svou skvělou kariéru zakončit v Baníku. V posledních týdnech jsem s ním mluvil častěji, to je pravda. Ale důležitou roli sehrál i jeho otec a další lidi z Milanova nejbližšího okolí,“ uvedl Radim Kučera, který má stejně jako Milan Baroš kořeny ve Viganticích.

Milan Baroš odehrál na herním soustředění v Kroměříži, kde bude Baník do soboty, dva zápasy. Proti Znojmu (3:1) odehrál vítěz Ligy mistrů 45 minut, proti Slovácku (6:1) už 63 minut. A novému kouči se jeho výkony zamlouvaly.

„Mně se líbí, i když je pořád vidět, že se pere s únavou. Tady v Kroměříži dostal pořádně do těla, ale všichni věříme, že jeho forma půjde nahoru. Každý ale vidí jeho přednosti, když si dokáže na polovině soupeře najít prostor a hlavně míč podržet. Líbí se mi i vzájemná spolupráce s Tomášem Poznarem, když právě v zápase se Slováckem naznačili obrovský potenciál,“ poznamenal Kučera. 

Dá se očekávat, že právě na tyto dva útočníky bude Radim Kučera v první lize hodně spoléhat. „Na nějaké soudy a prognózy je čas. Pořád probíhá letní příprava, kdy nejsou výsledky zase tak důležité. Pro nás je klíčové, abychom obstáli v prvním ligovém utkání v Brně,“ zdůraznil Kučera a jedním dechem dodal: „V útoku se ale výrazně zvýšila konkurence, protože v týmu jsou ještě Smékal a taky Jakub Šašinka. Ten hraje v přípravě výborně. Sašu Jakubova navíc testuji na pozici stopera, i když s ním mám jako s útočníkem jiné záměry,“ dodal Kučera.

Fanoušci Baníku se mají v ligové sezoně rozhodně na co těšit, protože v útočné fázi by ostravský celek neměl mít takové problémy s koncovkou, jako v minulém roce.