Hvězdný útočník Baníku uviděl hodně přísnou žlutou kartu a příští zápas v Teplicích tak kvůli disciplinárnímu trestu hrát nemůže. „Udělali jsme obrovský krok k záchraně," komentoval zápas jednatřicetiletý útočník Baníku.

Podrobnosti k utkání najdete ZDE!

Už v samotném úvodu utkání jste měl dvě velké šance. Hlavně ta z druhé minuty volala po gólu?

Gólman Hruška mi tam dobře šáhl a já nemohl zakončit. Naštěstí jsme ale stejně dva góly dali a jsme za to rádi. Ono je jedno, kdy branky vstřelíte, hlavní je, že se nám je podařilo vstřelit a máme tři důležité body.

Za výhru vděčíte brankáři Michalu Bártovi, který ve druhém poločase podal vynikající výkon.

Já myslím, že tady to je jasná jednička s hvězdičkou. Ten nás podržel doopravdy neskutečně, vždyť chytil snad sedm gólů.

Fanoušci se na Bazalech rozhodně nenudili, šance se střídaly na obou stranách, což je u zápasů o záchranu hodně nezvyklé.

Fotbal se hraje na góly a já jsem rád, že jsme divákům zase ukázali, že ho hrát umíme. Myslím, že je to muselo i více bavit, než kdyby oba celky jen bránily a byli bychom zalezlí na svých polovinách hřiště. Pro trenéry to asi nebylo úplně ideální, když bylo tolik šancí na obou stranách, ale fotbal se má hrát pro lidi, kteří museli odcházet domů spokojeni.

Hodně aktivní byl také Vladan Milosavljev…

I on odehrál skvělý zápas, ale pochválit musím celý náš tým. A to i přesto, že jsme je v závěru pouštěli zase do šancí. Naštěstí jsme jim nedovolili díky skvělému brankáři vstřelit kontaktní gól, což rozhodlo. Pokud by totiž Příbram snížila, bylo by to asi ještě hodně těžké. S dvoubrankovým náskokem se nám dýchalo mnohem lépe.

V základní sestavě se objevil Martin Lukeš, který vaší hře dal řád i potřebný klid.

Já jsem pořád říkal, že Luky (Martin Lukeš) je fantastický fotbalista, který nedostával prostor. Dneska ho dostal a jasně ukázal, že má obrovský vliv na hru Baníku. Nebojí se hrát fotbal, on nenakopává každý míč na útočníky, ale snaží se ho rozehrát, podržet. To nám pomohlo.

Proč jste se v závěru utkání dostali pod takový tlak?

Trošku to máte v podvědomí, že vedete a potřebujete náskok udržet. Ale tohle je normální, potkává to i lepší celky. Příbram to daleko více otevřela a hrála mnohem aktivněji. Ale pro nás je fakt důležité, že jsme náskok udrželi a uhráli to nakonec s nulou vzadu. Byli jsme sice šťastnějším celkem, ale to se za pár dní už nikdo ptát nebude.

Máte 28 bodů. Jak velký krok k záchraně jste učinili?

Škoda že jsme v minulém kole nezískali v Brně alespoň bod, protože bychom nyní už měli záchranu doslova na dosah. Takhle ještě musíme tři nebo ideálně čtyři body získat. Myslím, že 31 nebo 32 bodů už stoprocentně bude na záchranu stačit. Záležet bude i na ostatních výsledcích, třeba to bude jen třicet. Nemá cenu nad tím moc přemýšlet. My se musíme dívat hlavně dopředu, nyní hrajeme v Teplicích, kde nesmíme prohrát. Ale znovu říkám, že dnešní výhrou jsme udělali k záchraně obrovsky důležitý krok.

V Teplicích hrát kvůli čtyřem žlutým kartám nemůžete. Víte vůbec, za co jste ji dostal? Bylo to za řeči?

Já ani nevím. Jsem z toho obrovsky unavený a ani netuším, jestli se k tomu mohu vůbec vyjadřovat. Myslím, že by se na tohle měl někdo podívat, protože tyhle věci českému fotbalu obrovsky škodí. Bylo to jako na objednávku.