Ostrava Nekončící zima bude poražena. Další odložení ligového zápasu Baníku na Bazalech nehrozí. Alespoň to tvrdí trenér slezského týmu Martin Pulpit, který je přesvědčený, že jeho tým proti Liberci v sobotu nastoupí. „Nehrálo by se jen v případě, že by nastal konec světa," uvedl včera s úsměvem Martin Pulpit.

Sám předpověď počasí nesleduje. „Vždycky se jen ráno podívám z okna a zjistím, kolik sněhu napadlo," pokračoval Pulpit. Náladu mu nekazí počasí, ale spíše to, že je opakovaně narušen tréninkový proces, a tím pádem i příprava na ligové utkání. „Není to ideální, poslední tři týdny se připravujeme v improvizovaných podmínkách. Chodíme do tělocvičny a vzhledem k tomu, že nechceme úplně zničit naše tréninkové hřiště, tak musíme jednotlivé jednotky upravovat. Podmínky jsou pro všechny stejné, nemá cenu nad tím moc přemýšlet. Musíme se s tím prostě vyrovnat. Věřím tomu, že kluci se na zápas s Libercem těší a té euforie z toho, že po třech týdnech budou zase hrát ligu, využijeme," poznamenal Pulpit, který nebude moci počítat jen se zraněnými hráči Soukupem a Starým.

Liberec má proti Baníku o dost náročnější program, protože na rozdíl od sobotního soupeře o víkendu hrál zápas (Olomouc 1:0). Navíc ho včera čekal ještě pohárový zápas s Teplicemi. „Snad Slovanu tenhle zápas nějaké síly vezme. Poháru dávají velkou váhu, protože to je jejich poslední šance se dostat do Evropy. Soupeře jsme viděli snad ve čtyřech zápasech a máme o něm přehled. Sám jsem viděl třeba duel na Slavii, kde jsem se ujistil v tom, že se jedná o tým, který je k poražení," dodal Pulpit.

Nedělní sněhová kalamita zapříčinila odložení utkání 21. kola fotbalové ligy mezi Baníkem Ostrava a Jihlavou.
Nedělní sněhová kalamita zapříčinila odložení utkání 21. kola fotbalové ligy mezi Baníkem Ostrava a Jihlavou. Foto: Deník/Pavel Sonnek