Fotbalová veřejnost pomalu vstřebává sobotní benefici Marka Jankulovského na Bazalech, která předčila veškerá očekávání a řadě fanoušků doslova vyrazila dech.

Dvacet tisíc fanoušků se bavilo od samého začátku až do konce. V emotivním závěru, který vyšperkoval svou speciální zdravicí písničkář Jarek Nohavica, došlo i na slzy, za které se ale tentokrát rozhodně nikdo nestyděl. „Nemám slov. Tohle jsem nečekal a chtěl bych poděkovat všem, kteří přišli a kteří se na tom podíleli. Bylo to prostě skvělé a já jsem měl slzy na krajíčku," řekl bezprostředně po benefici Marek Jankulovski.

Samotným zápasem ale jeho velký večer rozhodně neskončil. Všichni aktéři i se svými nejbližšími zamířili na slavnostní večeři do Kavárny Elektra J&T Banka Café, kde se o příjemnou a pohodovou atmosféru starala také jazzová kapela s výborným ostravskýcm saxofonistou Michalem Žáčkem.

close Petr Čech si zahrál i na bicí. zoom_in

Velkou zálibu ve hře na bicí potvrdil i v Ostravě gólman Petr Čech, který neodolal, a s ostravskými jazzmany si zahrál. Smysl pro humor neztratil ani sudí Pavlín Jirků, který potvrdil, že má i pěvecké sklony.

Před půlnocí bronzovou partu z Eura 2004 opustili nejen trenér Karel Brückner, ale také Pavel Nedvěd, Karel Poborský, Vratislav Lokvenc, Tomáš Hübschmann, Petr Čech, Tomáš Rosický. Bývalé a současné hvězdy českého národního celku zamířily na letiště Leoše Janáčka v Mošnově, odkud dvěma speciály zamířily zpátky do Prahy. Italští hosté benefice (Gennaro Gattuso, Giuseppe Favalli, Luca Antonini) letěli do Milána svým speciálem až o den později. A právě proto se stali velkými hvězdami celého večera.

close Marek Jankulovski miluje italské jídlo. Proto nikoho nepřekvapilo, co se na rautu během benefice hlavně podávalo. Na snímku v rozhovoru s populárním „Italem v kuchyni“ Emanuelem Ridim. zoom_in

Společnost jim dělal například populární krajan Emanuel Ridi, kterého lidé znají z populárního pořadu s Italem v kuchyni. „Benefice byla naprosto úžasná, ještě nyní mám z celého zážitku husí kůži po těle," vykládal na počkání jeden z hostů benefice Emanuel Ridi.

Radost svou návštěvou udělal Marku Jankulovskému i tenista Radek Štěpánek. „Fanoušci byli skvělí. Hned po příchodu na Bazaly jsem dostal od pořadatelů triko s motivem benefice, kde jsem si připomněl, co všechno Marek vyhrál. Lidé svou účastí jen potvrdili, jak si Marka vážili a jak skvělým hráčem byl," uvedl Štěpánek.

Po půlnoci čekalo na manželku Janu Jankulovskou další překvapení v podobě obřího dortu k čtyřicátým narozeninám, které v neděli slavila. Pak se hosté přesunuli do dalšího vyhlášeného ostravského podniku Jet Set Caffe. Tam propukla volná zábava, která končila v časných ranních hodinách. Pilo se francouzské šampaňské různých značek (Dom Pérignon, Moët & Chandon), italské víno (Gavi di Gavi), Zacapa, ale také pivo Radegast a zelená.

close Benefice Marka Jankulovského: pohled za oponu zoom_in

Středem pozornosti byl nejen Gennaro Gattuso, ale i další velké hvězdy benefice Jan Koller, Milan Baroš nebo Tomáš Ujfaluši. V Ostravě prostě nebyl člověk, který by nechtěl mít alespoň s jedním z fotbalistů fotografii. Účastnici benefice neodolali a dokonce se vydali na prohlídku Stodolní ulice, která ale skončila dříve, než začala, a všichni účastníci se po několika minutách rychle vrátili zpátky do uzavřeného Jet Set Caffe. Hlavně italským hostům v čele s Gennarem Gattusem se na vyhlášené ulici plné barů vůbec nelíbilo. „Ale bylo to samozřejmě dáno i zájmem běžných hostů, kteří se chtěli s fotbalisty podle očekávání vyfotit," usmál se manažer benefice Michal Otava.

Také on mohl být s průběhem akce maximálně spokojený. Něco podobného totiž Ostrava ještě nezažila. A možná taky už nezažije. Více fotbalových hvězd sem těžko dorazí.

Další snímky z benefice najdete také zde: Něco takového Česko nezažilo! Vyprodané Bazaly se loučily s Markem Jankulovským

close VIP na Bazalech vítalo návštěvníky stylově. zoom_in
VÍCE SNÍMKŮ V PŘILOŽENÉ FOTOGALERII.