Ostravský kapitán hned po zápase přiznal, že šlo o chybu sudího Příhody. „Samozřejmě jsem hned věděl, že to penalta nebyla. Bylo to minimálně třicet čísel před vápnem. Musel jsem se tomu smát,“ řekl Bolf, jehož zamrzelo i arogantní chování rozhodčího Příhody. „Šel jsem za ním, a on se mi smál, že to penalta byla, že se mnou mluvit nehodlá. Jsem kapitán, tak nevím, s kým jiným to chtěl probrat. S rozhodčími se asi baví někdo jiný, ne já,“ trpce se pousmál Bolf.

Olomoucký útočník Pavel Šultes tak včerejší zápas prakticky rozhodl, ale je otázka, zda si svou „divadelní“ vložkou pro další zápasy spíše neuškodil. Po zápase se k celé situaci podle očekávání moc vyjadřovat nechtěl. „Jestli to bylo v šestnáctce, nebo ne, to fakt nevím. V té rychlosti jsem to nezaregistroval. Ale ke kontaktu tam došlo,“ dušoval se Šultes.

Zkušený ostravský stoper René Bolf i tak věděl, že k ideálu měla ostravská hra hodně daleko. Podle něj baníkovské trápení začalo po chybách v rozehrávce v úvodu utkání, které jako by dolehly na celý tým. „Udělali jsme tři chyby v rozehrávce a přestali si věřit,“ mínil Bolf. „Mrzí mě i to, že jsme nehráli stejně v obou poločasech. Ten výkon v první půli byl špatný a bojácný. To samé se nám stalo se Spartou… Musíme se nad tím zamyslet.“
Baník nehrál dobře hlavně v útočné fázi. „Je pravda, že hrajeme víceméně po velké vápno, kde většina našich akcí končí. Musíme se nad tím vážně zamyslet. Měli jsme i dost standardek, po kterých bychom měli být taky nebezpečnější. Musíme s tím urychleně něco udělat,“ dodal Bolf.
Hodně smutný a bez nálady byl po druhé jarní porážce také záložník Josef Hušbauer.

„Je to obrovské zklamání, protože jsme tady přijeli bodovat. Bohužel jsme ale zase hlavně v prvním poločase hráli hrozně. Začátek byl ještě vcelku slušný, ale pak jsme byli úplně podělaní a báli se hrát. Vždyť jsme si nebyli schopni třikrát přihrát,“ vnesl kritiku do vlastních řad Hušbauer.
Ani on nedokázal odpovědět, proč jeho tým začal útočit až po přestávce, kdy prohrával a vlastně už neměl co ztratit. „Vůbec nevím, proč nehrajeme stejně jako v přípravě. Je to katastrofa, co předvádíme. Prostě nehrajeme to, co si před zápasem v kabině řekneme. Z toho vše vychází. Druhý poločas byl podle mě už z naší strany lepší, ale bohužel jsme nedali gól. Prostě nám to tam nespadne,“ litoval Hušbauer, který v závěru za stavu 0:2 spálil největší šanci svého týmu. „To mě mrzí ze všeho nejvíce. Mohl jsem utkání ještě zdramatizovat. Když už nic, tak bychom alespoň vstřelili první jarní gól.“

Podle Hušbauera zápas ovlivnila sporná penalta, která se kopat neměla. „Do té doby Sigma vyložené šance neměla. Byly tam střely z dálky, ale ty má každý tým. Já vím, že na kdyby se fotbal nehraje, ale pokud bychom šli o poločase do šatny za bezbrankového stavu, asi by zápas dopadl jinak. I Olomouc by znervózněla.“

Situace začíná být pro ostravský celek zase hodně vážná. „Nemá cenu si nic nalhávat, nehrajeme dobře a všichni to vidí. Musíme s tím urychleně něco udělat, protože za týden hostíme Boleslav, která naposledy dala pětku Brnu,“ vzhlížel k dalšímu ligovému utkání. „Máme těžký los, ale musíme s tím bojovat a prostě to zlomit. Potřebujeme se chytit jedním gólem, výhrou,“ zakončil Hušbauer.