Na Spartu je už delší čas vyprodáno, jak to vnímáte?

Já sám vlastně ani nevím, kdy byl na nás plný stadion. Ale určitě to je super. Vím totiž, jaké ty zápasy se Spartou jsou a vědomí, že nás fanoušci potáhnou dopředu, je fakt pozitivní. Věřím, že nás plné tribuny vyhecují k maximálnímu výkonu tak, aby zápas pro nás skončil dobře.

Bude těžší zvládnout důležitý zápas, když se vám zrovna před ním rozpadla obrana?

Bude. Ale na druhé straně jsou i další hráči v kádru, takže by měli i ti další čekat na svoji šanci. Pro někoho přijde teď. Já sám s tím nemám žádný problém a těm klukům, kteří tam teď naskočí, věřím.

Čekáte vy sám v brance větší zápřah?

Doufám, že ne (úsměv). Je pravda, že Sparta jde výsledkově nahoru, ale herně bych to tak jednoznačně neviděl. Navíc každý zápas je jiný, kromě toho budeme hrát před vlastními fanoušky a budeme to muset tak jako tak odjezdit.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Fanoušci Sparty.
Sparťané v Ostravě: prohra na hřišti, válka v hledišti. A škoda za 200 tisíc

Počítali jste, kolik bodů musíte ještě ve zbytku ligy posbírat, abyste se v ní udrželi?

To jsme počítali už v zimě na soustředění, ještě před zápasem se Slováckem. Teď se na to nemá cenu dívat, čeká nás pět zápasů, takže nám nezbývá než hrát prakticky každý zápas na vítězství a věřit tomu, že když se po posledním kole podíváme na tabulku, že nebudeme v tu chvíli pod čarou.

Spartu momentálně táhne Stanciu, máte vy sám s ním nějakou zkušenost?

Ne, nemám a ani si neuvědomuju, že bych ho někdy potkal. Ale je to technický hráč s dobrou střelou, takže si na něj musíme dát pozor. Ale zase nemá cenu se soustředit na jednoho hráče, protože Sparta jen na něm určitě nestojí.

O motivaci máte postaráno, co ale udělat proto, aby vás tohle všechno nezahltilo, aby nedošlo k nějaké přemotivovanosti?

Myslím si, že každý z nás dobře ví, že po Spartě máme ještě další čtyři zápasy. Proto si každý z nás musí dávat pozor na nějaké zbytečné karty. Navíc si opravdu teď myslím, že to není jen o tom jednom zápase se Spartou.

VYPRODANÝ ŠLÁGR: Baník hostí Spartu. Rozjásá Ostravu Baroš s Laštůvkou?

Zápasy Baníku se Spartou patří léta mezi největší klasiky, podobně jako derby Sparta Slavia, ke kterému jste i vy přičichl. Dají se porovnat?

Sám jsem odchytal jedno derby, takže jestli jsem tím nějak načichl, nevím. Samozřejmě je to specifický zápas, ty jsou ovšem i když hraje proti Spartě Baník. A takových zápasů jsem pár odchytal, takže vím, co to pro všechny Ostraváky znamená. Vím, co mě čeká.

Jakou vlastně máte proti Spartě bilanci?

To opravdu nevím. Navíc statistiky nějak nepočítám, ale co si vzpomínám z mistrovské sezony, tak jsme u nich hráli 1:1 a ten zápas nám tehdy hodně pomohl k titulu. Jiné zápasy si ale už nevybavuju a vlastně ani v historii nevyhledávám.

Sigma - Baník, 25. kolo HET ligy, 21. dubna 2018, Olomouc.
Duel Baníku se Spartou se bude hrát před plnými tribunami
Výstava Nabitá kola v obchodním centru Forum Nová Karolina představuje novinky v oblasti elektromobility.
Víkend v Ostravě a okolí: Nabitá kola v Nové Karolině a další tipy
Požár ve Vratimově ve společnosti FCC Česká republika 27. dubna 2018.
Páteční požár odpadu ve Vratimově hasiči uhasili až v sobotu večer