„Atmosféra byla ale parádní. My jsme na ni sice zvyklí z Edenu nebo pohárových zápasů, ale tady se nám hrálo velmi dobře. Návrat to byl příjemný, protože se mi vybavily vzpomínky na mistrovskou sezonu. Ale jinak jsem to nijak zvlášť neprožíval, byl jsem v klidu,“ usmál se pětatřicetiletý Laštůvka, který do týmu mistra přišel v létě z Karviné.

Samotný zápas hodnotil s nadhledem. „V prvním poločase jsme byli trochu nervózní. Asi jsme byli o něco lepší, drželi jsme míč, ale moc vyložených šancí jsme si nevytvořili. Věděli jsme, že to bude pro nás hodně těžký zápas. Baník vyhrál v prvním kole v Brně a se skvělými fanoušky v zádech naznačil, že se s ním musí počítat. Nebude se tady nikomu hrát lehce,“ podotkl Laštůvka.

Během zápasu mu zatrnulo prakticky jen jednou, kdy svedl ve 22. minutě souboj s Milanem Barošem. Ten nakonec i skóroval, ale sudí branku neuznal kvůli ruce ostravského útočníka.

„S Barym (Milan Baroš) jsem se o tom bavil, že tam ruka byla. Vždycky to záleží na rozhodčím, jak to posoudí. K té situaci ale vůbec nemuselo dojít, protože jsme tam udělali chybu v obraně. Stopeři se moc vysunuli a prostor otevřeli. Bary zase ukázal, jak je v takových situacích nebezpečný,“ řekl Laštůvka. Nedostatky svého týmu nechtěl mezi novináři rozebírat. „Víme o nich, ale to si vyříkáme v kabině.“

FC Odra Petřkovice. Ilustrační foto.
Petřkovice zkusí v poháru překvapit druholigové Znojmo