Zkušený vítkovický gólman Peter Kostolanský za svá záda pustil jedinou opavskou střelu, i ta však stačila k tomu, aby ostravský druholigový nováček podesáté v sezoně prohrál. „Nemáme trošku štěstí," hlesl jednatřicetiletý Peter Kostolanský.

Ani trenérská rošáda k bodům nepomohla. Co vám nakonec na hřišti k lepšímu výsledku s Opavou chybělo?

Připadá mi, že se to pořád dokola opakuje. Byl to zase podobný zápas jako mnohé předchozí. Zpočátku máme šance, nedáme je, a potom dostaneme takový laciný gól. Kdyby to bylo po vypracované akci nebo nechytatelnou ranou, neřeknu nic, ale prohrát tečovanou střelou, to fakt mrzí. Přitom kluci jezdili, je na nich vidět, že tu šňůru přetrhnout chtějí, jenže se to prozatím nedaří.

I vy sám děláte všechno možné, abyste to změnili. Dokonce i brankářský dres jste vyměnil…

To je pravda, chtěl jsem i já sám něco změnit, takže růžový dres šel dolů a namísto něho jsem oblíkl oranžový. Ale nebylo to jen o mně, těch změn zkusili více, bohužel to zase nevyšlo.

Kdybychom se ještě vrátili k tomu jedinému sobotnímu gólu, myslíte si, že pokud by při Schaffartzikově střele nedošlo k teči, chytil byste ji?

Rozhodně ano. Hráče jsem dobře viděl, na kruhu mi vyplul a míč jsem měl po celou dobu na očích. Jenže najednou se tam objevil Miki (David Mikula pozn. aut.), kterého to navíc trefilo nekontrolovaně do zad, a najednou se to odrazilo úplně jinak.

Je jasné, že ve Vítkovicích nálada s počtem porážek úměrně klesá. Co ale děláte proti tomu, abyste nepropadli úplné skepsi?

Mluvit můžeme, o čem chceme. Jsme předposlední se šesti body a teď nám nezbývá nic jiného než tvrdě pracovat a pokaždé jít na hřiště s touhou zápas odmakat a doufat, že nějaké body ještě uděláme. Jen díky nim se totiž můžeme posunout někam výš.

V uplynulém týdnu došlo k trenérské výměně. Přišel s novým trenérem i onen často zmiňovaný nový impulz?

Myslím si, že snad asi nikdo nečekal, že za tři dny se všechno postaví naruby. Samozřejmě, trenér Pulpit nějaké maličkosti změnil hned. Uvidíme, teď nás čeká Baník a potom budeme mít delší zápasovou pauzu, takže v té době se, předpokládám, ještě něco měnit bude.

Sám jste to už zmínil, teď Vítkovice čeká ostravské derby s Baníkem, při kterém se mimo jiné dá předpokládat hodně slušně zaplněný stadion. Pomůže i vám tenhle fakt?

Já osobně se na ten zápas těším a věřím tomu, že když jsou tribuny plné, těší se na to každý hráč. Proto doufám, že i nám to pomůže a vybičuje nás to ke kvalitnímu výkonu a snad uděláme i nějaké body. Už v přípravě byly na náš zápas s Baníkem na Bazalech nějaké tři čtyři tisíce diváků, takže kluci už pořádnou atmosféru trošku poznali. Proto věřím, že to pro ně už velká změna nebude, a doufám, že se jim neroztřesou kolena.

V derby vás čeká ještě jedna změna, do utkání půjdete na hřiště z jiné kabiny. Je to velká nevýhoda, nebo jen drobnost?

Stěhujeme se, to je fakt. A pro nás to není žádná novinka. Když hraje na stadionu Baník domácí zápas, musíme mu vždy uvolnit jinak naší šatnu. A řeknu vám, že to není žádná sranda a rozhodně to není ideální. Je to však tak nastavené a my to musíme respektovat.