Mužstvo vedené trenérem Jiřím Chytrým nastoupilo k důležitému zápasu ve velmi silné sestavě – v brance se objevil Antonín Buček, obraně vypomáhal Daniela Tchuř a do útoku se vedle Dominika Krauta postavil Miloslav Strnad. Přesto si však museli baníkovci na vedoucí branku počkat až do začátku druhé půle, kdy se po rohu Korejce Leeho trefil za záda hostujícího brankáře Doležala Roman Brunclík.

Touto trefou byl bohužel domácí střelecký účet uzavřen a tak se Ostravané museli až do samotného závěru obávat, zda o vedení nepříjdou.

Navíc dohrávali v deseti, šest minut před koncem byl ze hry po faulu na pronikajícího Pacáka vykázán Radek Coufal, ale nakonec se to podařilo. „Výhra má pro nás ohromnou cenu, protože nám snad pomůže trochu se zbavit tlaku, pod který jsme se vinou neúspěšných výsledků dostali,“ oddechl si Jiří Chytrý, který se zastal vyloučeného Coufala: „Radek tu situaci takticky vyhodnotil asi nejlépe, jak mohl.“

V příštím kole čeká na svěřence trenérského dua Chytrý – Chalupa výjezd do Fulneku, kde se postaví loni ještě druholigovému soupeři.

FC Baník Ostrava U21 – 1. FC Brno B 1:0 (0:0)

Branka: 49. Brunclík. Rozhodčí: Straka – Pustějovský, Viščor. ŽK: Strnad – Král, Pacák. Vyloučení: 84. Coufal (Baník U21). Diváků: 210.

Baník U21: Buček – Brunclík, Coufal, Cverna – Tchuř, Greguš, Hable, Lee Hyung Sang (85. Frydrych), Wojnar (64. Bartl, 72. Dostál) – Strnad, Kraut.

Brno B: Doležal – Cupák (46. Pazdera), Král, Pernica, Buchta, Červínek – Farmačka, Szegedi (73. Pešek), Michňa – Pacák, Šamánek (83. Czucz).