Odvolací komise FAČR potvrdila trest, který klubu udělila disciplinární komise. „OK FAČR rozhodla tak, že odvolání zamítla jako nedůvodné,“ informovala Fotbalová asociace ČR. A fanoušci fotbalového Baníku chystající se v neděli do Jihlavy, jsou na vedlejší koleji.

Jen pro připomenutí, krátce před ligovým utkáním ostravského týmu v Plzni ještě na konci prázdnin dorazila z pražského svazového ústředí informace o zákazu výjezdu fanoušků slezskoostravského klubu.

Důvod? Nepřístojnosti na tribunách v Uherském Hradišti.

„Závažnost chování fanoušků Baníku při utkání se Slováckem vedla disciplinární komisi k uložení trestu, který vešel v platnost od tohoto soutěžního ročníku a měl by být signálem především pro příznivce jednotlivých klubů,“ uvedl pár dnů před zmiňovaným utkáním na západě Čech místopředseda disciplinárky Josef Teplý s tím, že komise podobné projevy či chování nebude tolerovat.

Jakub Pokorný na snímku uprostřed - ze zápasu 6. kola první fotbalové ligy FC Baník Ostrava - FK Jablonec 9. září v Ostravě.
Stoper Baníku Pokorný: V Jihlavě to musíme jednoznačně napravit

„A to hlavně pokud dojde k poškozování stadionu nebo vhazování pyrotechniky na hrací plochu," zdůraznil Teplý.

V tu chvíli bylo jistě nemálo příznivců rozhořčeno, přesto se nějakým způsobem museli s daným faktem smířit. Stejně tak vedení Baníku se proti verdiktu ohradilo. „Disciplinárka se rozhodla jít cestou kolektivní viny, přestože drtivá část z třinácti stovek našich fanoušků na Slovácku fandila slušně a spořádaně. Komise se ovšem rozhodla uplatnit nový institut zákazu výjezdů a slušná většina bude pykat za neukázněné jednotlivce,“ ozval se hlas z Bazalů.

Pár hodin před výkopem zmiňovaného zápasu v Plzni přišel první kotrmelec, odvolací komise FAČR trest zrušila, takže ve Štruncových sadech se v sektoru hostí objevily znovu stovky ostravských příznivců.

Příjezd fanoušků FC Baník Ostrava k Doosan Areně.
Ultras Baníku vyrazili do Plzně inkognito. Komise trest nečekaně zrušila!

Stejně tomu bylo i minulý pátek v Praze na Dukle. A nemálo lidí už spřádalo plány, jak v neděli dojet do Jihlavy.

Zdálo se, že celá „aféra“ mizí do zapomnění, ovšem odvolací komise FAČR se v pondělí v Hodoníně zřejmě probudila ze snu, udělala druhý kotrmelec a potvrdila původní rozhodnutí disciplinární komise. Kolotoč trapnosti se rozběhl znovu – Baník se podruhé odvolal mimo jiné i s tím, aby mu byl trest podmíněně odpuštěn, a čeká na další projednání stejné záležitosti.

Každopádně, klub FC Baník Ostrava po oznámení verdiktu odvolací komise FAČR dočasně pozastavil předprodej vstupenek na nedělní zápas na Vysočině…

Slavnostní zahájení prvního středoškolského ročníku obor ekonomika a sport na ZŠ Bohumíra Dvorského v Ostravě-Jihu.
Baník Ostrava otevřel středoškolskou akademii