„Nevěděli jsme, do čeho jdeme a co od toho čekat. S Filipem Smékalem jsme vstupovali do sezony s cílem, který když nám vedení oznámilo, řekli jsme si: „Wow!". V našich očích šlo o hodně odvážnou metu. Nicméně jsme se s tímto vědomím pustili do práce a začali makat," usmívá se dnes jeden z trenérů Roman Hulva, který se v polovině sezony musel vyrovnat s odchodem parťáka, kterého nahradil Martin Špička.

Po úspěšném podzimu Odře odešla také kostra základní sestavy v podobě tria Martin Honiš, Stanislav Burian, David Puškáč. „To zasáhlo středovou osu a v zimě jsme museli přivést vhodné typy na doplnění. Jaro nakonec nebylo výsledkově tak úspěšné, ale hráčům nelze nic vytknout. Bohužel jsme na trhu ani ve svých řadách nenašli zakončovatele, který by zúročil práci týmu," uvedl Hulva. „V celkovém kontextu se dá sezona hodnotit pozitivně. Cíl jsme splnili, byli jsme osvěžením soutěže a obstáli jsme. To s sebou ale nese také to, že do dalšího ročníku jsme si nastavili laťku hodně vysoko," uvědomuje si kouč a pokračuje:

Ilustrační foto
O obsazení MSFL a divizí se bude jednat v týdnu

„Měli jsme vyrovnanou bilanci s předními týmy, jako je Uničov či Hlučín, bohužel jsme ztráceli se soupeři ze spodku tabulky. Přesto si troufám říct, že jsme si získali renomé a respekt. Teď musíme být připraveni, že v nové sezoně budou na nás všichni nachystaní a budeme to mít těžší," dodal Roman Hulva.

Kromě výsledků A-týmu však Hulva nezapomněl ani na práci s mládeží. „Musím zmínit, že Roman Holiš začal s mládežnickými trenéry pracovat koncepčně a odvádí obětavou práci. Důkazem je i každoroční velký turnaj O pohár starosty. Proto všichni v klubu věříme, že si díky tomu Petřkovice ve střednědobém horizontu vychovají své hráče do áčka," řekl.

Zatím ho může těšit fakt, že některým hráčům klub pomohl v rozvoji a do profesionálního fotbalu. Po podzimu to byli útočník David Puškáč a stoper Martin Honiš, v létě dostane v přípravě Opavy šanci záložník Radim Baranek. A ve výčtu nemusí zůstat jen u toho. „Každopádně ambice máme i své vlastní a motivaci určitě neztrácíme. Vždyť máme před sebou pět příček, kde se můžeme ještě posunout," připomíná na závěr Hulva.

Radim Banek (uprostřed).
Petřkovický Baranek zkusí štěstí v Opavě. Zájem Slezského FC mě překvapil, řekl