„Zrovna jsme se o tom bavili. Déle je v klubu jen Adam Hruzík, který snad pamatuje ještě krajský přebor," vybavil si Kovařík. Na svou první plnohodnotnou profesionální sezonu se těší. „Ve Frýdku jsem měl smlouvu nesmlouvu. Přešel jsem do Vítkovic do divize, druhou ligu jsem vykopal, takže se nemohu dočkat," dodal.

I přes tvrdou letní dřinu zůstáváte evidentně pozitivní.

Je pravda, že s amatérským fotbalem to nemá nic společného. Máme za sebou velmi náročnou přípravu, od konce června jsme měli tři týdny v kuse. Ráno, odpoledne, soboty, neděle… žádné volno. Pak jsme trochu zvolnili, ale pořád to nebylo jednoduché, takže jsme rádi, že jsme mohli odehrát pohár, a těšíme se na mistrovské zápasy ve druhé lize. Miluji ale ranní tréninky, takže si to zatím užívám, byť zápřah je to velký.

V divizi ani MSFL jste takovou zátěž neměli.

Trenér West přišel na jaře, takže půl roku trénujeme, jak druhá liga vyžaduje. Zvykli jsme si. Jinak ale divize ani MSFL nemají s touto přípravou nic společné. Trávíme mnoho času v posilovně, balančními cvičeními, medicinbaly, zaměřujeme se na sílu.

Tým prošel opět obměnou. Na to jste si ale ve Vítkovicích za dobu svého působení zvykl…

S Markem Pohorellim jsme se o tom bavili. Nejdéle je v týmu Adam Hruzík, a pak jsem hned já. Vždyť proti Baníku a Opavě jsme hráli jen tři, kteří tu jsme ještě ze třetí ligy, takže obměna byla velká. Většina je ale v klubu od začátku přípravy, takže to není tak těžké. Na Baníku ani v poháru to nebylo špatné, zvykáme si na sebe. Ukázkou naší formy bude ale až samotná soutěž.

V přípravě se vám dařilo, vyhrávali jste, ale Baník a Opava vám zřejmě nastavily druholigovou tvář a realitu…

Přesně tak. S Baníkem, který chce postoupit, jsme hráli dobře a místy ho přehrávali, byť druhý poločas vzali do svých rukou. Když jsme si to hodnotili, nepodali jsme špatný výkon. Myslím ale, že Opava byla ještě lepší. Oba budou podle mě hrát do pátého místa. A byl to důkaz, že druhá liga bude těžká.

Celá druhá liga bude pro region velmi zajímavá, nemyslíte?

Fanoušci si určitě přijdou na své, hrát se bude řada atraktivních utkání. Hlavně s Baníkem půjde o prestiž. V přípravném zápase byla neuvěřitelná atmosféra, jako když jsme hráli s Frýdkem o postup do druhé ligy. Fanoušci byli úžasní, to se hned hraje jinak. Osobně se nejen na říjnové derby velice těším, ale zároveň si zápasy nesmíme jen užívat. Ať bude derby nebo nebude, musíme vyhrávat a získávat body.