Uznávaný brankář zkolaboval předminulou neděli při běhu v Bohumíně, kam přijel za rodinou. Podle Wraitha se mu na dvacet minut zastavilo srdce a po převozu do nemocnice byl uveden do umělého spánku.

Lékaři ho měli začít probouzet ve středu, jenže Srníčkův stav se nezlepšil.

"Navzdory nejlepší lékařské péči pondělní vyšetření ukázala, že mozek je nenávratně poškozen. Proto bylo rozhodnuto o vypnutí přístrojů držících ho při životě," uvedl Wraith v prohlášení. "Pavel zemřel v úterý odpoledne za přítomnosti nejbližších příbuzných," dodal.

Srníček odstartoval kariéru v Baníku Ostrava a poté nastupoval za Newcastle, Sheffield Wednesday, Brescii, Portsmouth, West Ham a Beiru Mar. V reprezentaci odchytal 49 zápasů a jako náhradník byl u zisku stříbrných medailí na mistrovství Evropy v roce 1996.

Truchlí rodina, manželka Pavla, děti. A také fanoušci i bývalí spoluhráči.

Je to krutá hříčka osudu. Srníček před několika dny vydal svou autobiografii, plný elánu ji v Anglii podepisoval fanouškům. A teď všichni posílají do Ostravy kondolence. "Ztratil jsem kamaráda a bývalého spoluhráče. Strašná chvíle," vzkázal někdejší kanonýr Alan Shearer.

Květiny a zápas v Newcastlu

Právě za Newcastle odchytal bezmála stovku zápasů a pomohl mu k postupu do nejvyšší soutěže. Mnozí na stadionu u řeky Tyne si vzpomenou, jak mužstvu v roce 1996 jen těsně unikl titul…

Fanoušci United o víkendu svého oblíbence podpořili skandováním při utkání s Evertonem. "Upřímnou soustrast rodině, všem přátelům, kolegům a fanouškům v této těžké chvíli," uvedl Newcastle, jenž zároveň informoval příznivce o možnosti uctění hráčovy památky.

Mají přinést květiny k St. James' Parku k pamětní desce fanoušků Johna Aldera a Liama Sweeneyho. Ti byli loni v červenci mezi 298 mrtvými při havárii letadla sestřeleného nad Ukrajinou.

Další příležitostí rozloučit se by pro příznivce mohlo být charitativní utkání legend Newcastlu. "Když jsem s ním naposledy mluvil, plánovali jsme, jak by bylo skvělé odehrát zápas bývalých hráčů, protože příští rok to bude dvacet let, co Newcastle málem získal titul," uvedl Wraith. "Postarám se o to, aby to dopadlo a oslavíme tak život tohohle skvělého chlapa. Všichni pohromadě, fanoušci i hráči," dodal.

Srníček naposledy působil jako trenér brankářů ve Spartě, která rovněž ihned kondolovala. "Ztratili jsme nejen skvělého člověka a kamaráda, ale také vynikajícího trenéra, který pro Spartu odvedl obrovský kus práce. Děkujeme ti za všechno, Pavle," uvedl na klubovém webu generální ředitel letenského celku Adam Kotalík.