Přitom herně si ostravský celek nevedl špatně a jen díky brankáři Ognyanovovi, který pochytal šance Mika a Kubláka, se neujali v první půli vedení. Místo toho se trefil Jičín, když po rohovém kopu skóroval Smolarčík.

Ve druhém poločase se Polanka hnala za vyrovnáním, opět si vytvořila několik možností, ale čtvrthodiny před koncem opět udeřilo na opačné straně, když se prosadil Janovský. Naději alespoň na penaltový rozstřel mohl vzápětí dát domácím Bartoš, jeho hlavička však zasáhla jen břevno.

Místo toho v úplném závěru podtrhnul postup Nového Jičína, který v 1. kole poháru čeká Frýdek-Místek, svým druhým gólem Smolarčík. „Utkání nám ukázalo, na čem musíme pracovat, jestli musíme ještě posílit nebo ne. Dostali jsme lekci z produktivity, protože my se snažili a oni nás trestali. S takovým útočníkem jako je Smolarčík jsme se v krajském přeboru nesetkali a dopadlo to takhle. Ale takový je fotbal. Vy hrajete a soupeř dává góly,“ řekl po utkání předseda, trenér a obvyklá brankářská jednička Polanky Radovan Řehulka.

Dalšími ostravskými kluby, které se v pohárovém předkole představí, jsou Hlubina a Heřmanice. Jejich vzájemný duel začne v neděli v 15 hodin na hřišti účastníka krajského přeboru.

FK SK Polanka – FK Nový Jičín 0:3 (0:1)
Branky: 32. a 83. Smolarčík, 76. Janovský. Rozhodčí: Grečmal – Kulička, Pospíšil. ŽK: Gonda (Nový Jičín). Diváci: 213.

Sestava Polanky: Virec – Kublák, Gajďok, Bartoš, Skřehot – Andrýsek – Koutný, Miko (33. Vrzal), Kaluža (62. Tížek) – Magdon, Šindler (81. Drulák). Trenéři: Řehulka a Procházka.