„Kádr soupeře se změnil v podstatě pouze o dvě jména a jejich styl hry se nezměnil. Tým z Uherského Hradiště patří mezi ty české celky, které jsou silné na míči, jen měli problémy v koncovce. My si ale hledíme vlastní herní strategie, se kterou se budeme chtít prosadit,“ uvedl Radim Kučera, trenér Baníku.

Ostravský celek se na podzim dostal do prvoligového suterénu především kvůli mnoha domácím ztrátám. „Na vlastním hřišti jsme prozatím vyhráli jen jednou, a to je strašně málo. Teď budeme hrát v Ostravě proti mnoha týmům z našeho tabulkového okolí a jednoznačně musíme začít vyhrávat,“ zdůraznil Radim Kučera. „Boj o záchranu přináší i určitý tlak, ale díky tomu, že v zimě k nám přišli zkušení hráči, věřím tomu, že se s ním vyrovnáme,“ doplnil.

Baník do jara vstoupí zcela jistě v dost odlišné sestavě, než v jaké nastupoval v první polovině soutěžního ročníku 2017/2018. Kádr nováčka se totiž „velkými“ nákupy hodně obměnil, a vlastně se stále ještě obměňuje. A podle posledních přípravných zápasů se dá odhadnout, že trenéři úvodní jedenáctku vyvolených fotbalistů notně osvěží.

„Sestavu v hlavě samozřejmě už mám, ale nechte se překvapit. Někteří hráči se kromě toho ještě potýkají s drobnými zdravotními obtížemi, takže uvidíme v sobotu,“ pousmál se Radim Kučera a dodal: „Navíc by ode mě nebylo příliš taktické, kdybych dopředu odkrýval karty. Věřím, že postavím vítěznou sestavu.“