Suverénní vítěz letošního ročníku fotbalové I.A třídy, skupiny A – FK SK Polanka – se rozloučil s domácími příznivci vysokou výhrou nad Bolaticemi a kolo před koncem má na druhý Slavoj Bruntál náskok před jarem stěží uvěřitelných patnácti bodů.

Předposlední zápas sezony byl nakonec soubojem kanonýrů – v domácím dresu se hned čtyřikrát trefil Pavel Cirkl a hattrick si připsal i útočník Bolatic Tomáš Jašek.

V první půli bezstarostný fotbal

Deset gólů, rafinovaně rozehraný pokutový kop v podání domácí dvojice David Valenčin a Pavel Cirkl, nasazení polaneckého brankáře Radovana Řehulky do pole, spousta dalších neproměněných šancí a bavící se diváci. To byly kulisy nedělního odpoledního klání, které prakticky o ničem nerozhodovalo. A podle toho se také aktéři v první pětačtyřiceti­minutovce chovali. Hrál se bezstarostný fotbal, ve kterém sice jako obvykle domácí drželi optickou převahu, ovšem první poločas nakonec prohráli.

„Mají to v hlavách, že se už o nic nehraje, a tak k tomu taky přistoupili. Jako by si řekli, že to nějak zkusí, a pak si o poločase v kabině k tomu něco řeknou. Takže jsem jim musel připomenout, že na zápas přišli diváci, kteří by si zasloužili o něco větší podívanou,“ podotkl k dění na trávníku kouč Lubomír Adler - rozhovor s Lubomírem Adler o postupu do krajského přeboru najdete zde.

A jeho slova na tým, který bude od poloviny srpna hrát po osmi letech znovu krajský přebor, zapůsobila. Nejenže za necelých patnáct minut otočili výsledek ve svůj prospěch, ale navíc přestali šetřit krokem.

Druhý poločas byl o poznání živější

„Druhý poločas už byl o dost živější, k čemuž nakonec přispěl i příchod Radka Řehulky, který několika náznaky dokázal, že mu talent nechybí. Šikovný mladík to je,“ žertoval na účet devětadvacetiletého brankáře jeho kamarád a kouč Adler, který společně s diváky kromě jiného viděl po faulu na Radomíra Fukalu málokdy vídaný rozehraný pokutový kop, při němž fintující kapitán Valenčin nabídl jednoduché zakončení Pavlu Cirklovi. „Měli jsme to nachystané už delší čas, ale až teď jsme k tomu přikročili. Myslím, že to bylo dobře utajené,“ culil se domácí kapitán.

Spokojený byl i nejlepší ostravský kanonýr posledních dvou let. Zkušený Cirkl si díky čtyřem vstřeleným brankám totiž s největší pravděpodobností pojistil už potřetí za sebou nové kopačky od společnosti D-Sport. Kolo před koncem jara nastřádal čtrnáct branek, a celkově si jich v končícím ročníku připsal už osmadvacet. „Dát čtyři branky v jednom zápase určitě potěší, ale proti Bolaticím mi rozhodčí ještě jeden za domnělý ofsajd neuznali a měl jsem tam ještě několik dalších dobrých šancí,“ upozornil ofenzivní tahoun vítěze I.A třídy.

Fotbaloví příznivci se však nebavili pouze krásnými brankami, i když dalekonosná pumelice Stanislava Šolce či průnik Jakuba Kaluži bez odezvy nezůstaly. Rozesmál je v závěru i asistent hlavního rozhodčího, který „pustil“ i přes z dálky viditelný ofsajd ke třetí brance v zápase hostujícího Tomáše Jaška. „Pomezní, střídej. Odevzdej praporek,“ ponoukali ho nejen z tribuny, ale i od stánku s vynikajícími klobásami. Bylo to povedené nedělní odpoledne, které potěšilo i předsedu polaneckého klubu Jiřího Němce. Čerstvě padesátiletému fotbalovému funkcionáři se totiž navíc už před utkáním blahopřálo k životnímu jubileu. „Klukům děkuji za překvapení a taky za ty dva poslední roky, kterými nám v Polance udělali tolik radosti,“ řekl předseda oddílu už v dresu se symbolickou padesátkou na zádech.

FK SK Polanka – FK Bolatice 6:4 (1:2)

Branky: 17., 56., 59. a 67. Cirkl, 70. Šolc, 75. Kaluža – 36., 79. a 83. Jašek, 15. vlastní (Šolc)

Rozhodčí: Višňovský – Chlebovský, Tomai

ŽK: Kotík, Hartoš (oba Bolatice)

Diváci: 200

Polanka: Pospíšil – Slahúčka, Bartoš, Valenčin, Šolc (71. Daniel Vozník) – Planka, Prausek, Kaluža, Vyležík – Cirkl, Fukala (75. Řehulka). Trenér: Adler

Bolatice: Borlík – Kretek, Březovský, Spruch, Duda – Florián (63. Hartoš), Kotík, Sněhota, Hahn (61. Balarin) – Vehovský, Jašek. Trenér: Kubiš.