„Remíza je zasloužená. Jsem tady počtvrté a opět se mi tady nedařilo. Proti nám hrálo jedenáct hladových vlků, byl to hodně bojovný zápas," pravil ostravský kouč Vlastimil Petržela. „Souhlasím s Vlastou, zasloužený výsledek. Jen škoda, že nepadlo více branek. Takový zápas si to zasloužil. Klukům jsem v kabině zatleskal," řekl trenér Varnsdorfu Roman Veselý.

V prvním poločase ale na hřišti kraloval Baník. A zaslouženě šel do vedení, když Sus vystřelil a Knejzlík nešťastně hlavou míč tečoval za Koláře. „Měli jsme ze soupeře respekt. Ten v první půli ukázal svou sílu. Hrál ve sprintu, nám to dělalo problémy. Pozdě jsme to dostupovali," mrzelo Veselého.

Mičola rozhodnutí odmítl

Ve druhém poločase se ale role na hřišti obrátily. Varnsdorf soupeře přitlačil
a dostával se do šancí. Dvakrát se do zakončení dostal Beránek, oba jeho pokusy se jen těsně nevešly mezi tři tyče. Dobrou příležitost měl Jakubov, ale ani jeho střela do branky nezamířila.

Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 63. minutě. Po standardní situaci se důrazný Jakubov prodral k míči a vstřelil svou osmou branku v sezóně. „Jakubova znám, měl jsem ho ve Vlašimi. Speciálně ho měl hlídat jeden hráč. Pokud nás mohl Varnsdorf z něčeho překvapit, bylo to právě po standardní situaci, kdy nás přehrál důrazem," kroutil hlavou Petržela.

Za dvě minuty si Baník mohl vzít náskok zpátky. Mičola uháněl sám na Koláře, ten ho však bravurně vychytal. „Propadl tam míč a Mičola šel na mě sám. Roztáhl jsem se a čekal, jestli mě trefí. A trefil," usmíval se varnsdorfský brankář. „Jdeme ve třech sami na bránu a Mičola místo nahrávky střílí. Velká chyba," čertil se Petržela.

Bod berou obě strany

Do konce utkání pak zaujala vyloučení Suse, který dostal červenou za kopnutí do Knejzlíka. Varnsdorf si vychutnával zasloužené ovace fanoušků. „Pevně věřím, že nás to nakopne. Bod bereme, ale po tom průběhu jsme mohli vyhrát. Snad nám to pomůže," doufá Kolář.

„Ve druhém poločase jsme zjistili, že se dá s Baníkem hrát. Dostupovali jsme hráči, byl tam rychlý přechod do útoku. Tempo utkání bylo velmi dobré," pochvaloval si Veselý.

Hosté byli zklamaní. „Druhý poločas byl špatný, Varnsdorf si zasloužil vyhrát. Jsme rádi za bod. Proč venku nehrajeme jako doma? Tak to fakt nevím, nechápu to," upřímně přiznal zkušený obránce Baníku Tomáš Zápotočný.

Nováček neměl šanci

České Budějovice se dostaly proti Prostějovu do vedení díky přímému kopu Táborského, druhou branku přidal kapitán Benát, který napálil míč do branky po rohovém kopu. Po přestávce se ještě trefil volejem Kalod a nováček si tak z jihu Čech odvezl porážku 0:3.

Vítkovice sice měly v prvním poločase proti Opavě více ze hry, ale gólově se prosadili hosté. Ve 33. minutě chybovali domácí v rozehrávce a Schaffartzik jejich zaváhání tečovanou střelou potrestal. Ve druhém poločase Opava hlídala vedení, cestu za výhrou jí navíc po hodině hry usnadnil vítkovický Hruzík, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Na páté místo se po výhře 3:1 v Třinci posunula Vlašim. Zápas začal zostra a na úvodní branku hostujícího Nečase odpověděl po pár vteřinách vyrovnávacím gólem Joukl. Domácím nevyšel ani vstup do druhého poločasu - v 48. minutě poslal Vlašim znovu do vedení Vyhnal. V 63. minutě se podruhé prosadil Nečas a definitivní šanci na zvrat vzalo Třinci deset minut před koncem Ižvoltovo vyloučení. Vlašim po pátém vítězství za sebou dělí od vedoucí Olomouce deset bodů.

Šestigólová přestřelka

V duelu soupeřů ze středu tabulky Sokolov remizoval s Frýdkem-Místkem 3:3 a hned tři branky padly z pokutových kopů. Skóre otevřel v 10. minutě z penalty Glaser, Šumský ale o osm minut později vyrovnal a krátce po přestávce strhl z pokutového kopu vedení na stranu hostů.

Vzápětí na 3:1 pro Frýdek zvýšil Berežný, ale Sokolov dokázal srovnat a po dvou zápasech bodovat. V 69. minutě se Glaser trefil z voleje a v 77. minutě završil znovu z penalty hattrick. Glaser se Šumským mají na kontě po sedmi gólech a patří jim druhá příčka v tabulce střelců, kterou vede s osmi góly Jakubov z Varnsdorfu.

Souboj trápících se celků vyšel Pardubicím, které vyhrály na hřišti Táborska 2:0 a ukončily devítizápasovou sérii bez vítězství. O teprve druhém tříbodovém zisku Východočechů rozhodli Řezníček s Přibylem, naopak jihočeský celek natáhl šňůru bez výhry na osm utkání.

Doma dál bez porážky

Žižkov určil ráz utkání proti Ústí už ve 13. minutě, kdy Krystan vybojoval míč a uvolnil Engelmanna, který otevřel skóre. Domácí si náskok v poklidu hlídali a neustále hrozili z brejků. Buď jim ale chyběla přesnost, nebo dobře zasahoval brankář Tvrdoň.

Ústí drželo šanci na bodový tisk do posledních minut, jenže Moulis ani Pouček možnosti nevyužili. V 89. minutě pak domácí vystihli rozehrávku Severočechů, ve čtyřech se řítili na jediného obránce, kterého vykombinovali, a Sixta definitivně rozhodl střelou do odkryté branky. Pražané tak na svém stadionu ještě v této sezoně Fotbalové národní ligy neprohráli a poskočili na sedmou příčku. Ústí je deváté.

„Bohužel, po pěti zápasech přišla porážka. První poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý, ve druhé půli jsme se ale znatelně zvedli a řekl bych, že jsme byli i lepším týmem. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Nemuselo to ale skončit porážkou," hodnotil duel ústecký kouč Jiří Skála.

Fotbalová národní liga - 12. kolo:

Varnsdorf - Ostrava 1:1 (0:1)
Branky: 63. Jakubov - 39. Sus. Rozhodčí: Houdek - Blažej, Koval. ŽK: Knejzlík (Varnsdorf). ČK: 88. Sus (Ostrava). Diváci: 1525.

České Budějovice - Prostějov 3:0 (2:0)
Branky: 19. Táborský, 23. Benát, 79. Kalod. Rozhodčí: Mrázek - Boček, Hájek. ŽK: Rus, Pančochář (oba Prostějov). Diváci: 1011.

Sokolov - Frýdek-Místek 3:3 (1:1)
Branky: 10. z pen., 69. a 77. z pen. Glaser - 18. a 47. z pen. Šumský, 48. Berežný. Rozhodčí: Matějček - Posíšil, Vít. ŽK: Glaser, Ševčík - Šumský, Švrček. Diváci: 450.

Třinec - Vlašim 1:3 (1:1)
Branky: 7. Joukl - 6. a 63. Nečas, 48. Vyhnal. Rozhodčí: Pechanec - Kubec, Horák. ŽK: Avdič, Čelůstka - Piško, Kavka, Vyhnal. ČK: 80. Ižvolt (Třinec). Diváci: 256.

Vítkovice - Opava 0:1 (0:0)
Branka: 33. Schaffartzik. Rozhodčí: Julínek - Peřina, Podaný. ŽK: Hruzík, Mikula - Mozol, Grussmann, Janetzký. ČK: 59. Hruzík. Diváci: 1835.

Táborsko - Pardubice 0:2 (0:0)
Branky: 49. Řezníček, 68. Přibyl. Rozhodčí: Dubravský - Caletka, Polák. ŽK: Navrátil - Jeřábek, Valenta. Diváci: 413.

Žižkov - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 13. Engelmann, 89. Sixta. Rozhodčí: Mikyska - Kožár, Batík. ŽK: Podrazký, Opluštil - Moulis, Jindráček. Diváci: 988.