Podlehli nadšeně bojujícímu domácímu týmu 1:3, když jim dvě z branek vstřelil hrající brankář Miroslav Bilík.

„To střídání bylo dělané kvůli tomu, aby sis užil potlesku tribuny,“ volal na smějícího se „útočníka“ šéf Jihu Ladislav Pavlat, který společně se zhruba sedmdesátkou návštěvníků sledoval od počátku zajímavé utkání, které nakonec umazalo nulu na domácím bodovém kontě.

„Šli jsme do zápasu s jistou obavou pramenící z hodně slepené sestavy, v níž nám chyběli zhruba čtyři její stabilní základní pilíře. Ale kluci se s tím poprali náramně a teď mi i kolegovi Liboru Dolanskému nadělali spoustu příjemných starostí. Vždyť vítězná sestava se nemění,“ prohlásil se šibalským mrknutím oka kouč Ostravy-Jihu Martin Stivar.

Je však pravda, že domácí jedenáctka připravila svým trenérům v průběhu první pětačtyřiceti­minutovky i pár horkých chvilek. Útočník Miroslav Bilík už za stavu 1:0, pár okamžiků poté, kdy si pohrál s hostujícími stopery a zkušeně zavěsil, nedokázal hlavou ze dvou metrů trefit branku.

„Aby nás tahle šance nemrzela. Mohlo to být dva nula, a místo toho jdeme do šatny za nerozhodného výsledku,“ kroutil hlavou Libor Dolanský, jenž kromě zmíněné šance v tu chvíli vstřebával vyrovnání z hlavy Lukáše Poštulky.

Ostravané chladně hrajícího soupeře po většinu zápasu nadechnout k výraznějšímu tlaku nenechali. A naopak to byli oni, kdo si vytvářeli i po poločase dost zajímavých šancí a nakonec si po zásluze mohli ještě dvakrát radostně plácnout na znamení přesných zásahů.

Dvacet minut před koncem pláchl po křídle agilní křidelník Michal Kapeš, který na hranici šestnáctky vybídl ke skórování Tomáše Knápka, a o devět minut později předložil v brejku dva na jednoho míč do gólovky Bilíkovi.

V samotném závěru Kapeš ještě podruhé nabil Knápkovi, jenomže krajnímu záložníkovi Jihu po kličce brankáři Halaškovi sebral radost jeden z vracejících se darkovických zadáků.

Hosté po pauze zazlobili v podstatě jen dvakrát a pokaždé to bylo z přímého kopu. Jenomže Voldánovi a ani hrajícímu trenérovi Aleši Rončkovi se z nadějných pozic branku trefit nepodařilo.

„Tohle vítězství je pro nás nesmírně cenné nejen kvůli tomu, že jsme nechtěli zůstat v tabulce na nule, ale i proto, že nás v dalším kole čeká souboj s Dolní Lhotou, která se prý netají možná i postupovými ambicemi,“ dodal Dolanský.

FC Ostrava-Jih – TJ Darkovice 3:1 (1:1)

Branky: 22. a 79. Bilík, 70. Knápek – 38. Poštulka. Rozhodčí: Kolarský – Plevza, Trigas. ŽK: Jemelka, David Kroupa, Bilík – Janoš, Hajduček, Voldán. Diváci: 70

Ostrava-Jih: Dobrovolný – Paulík, Drevňák, David Kroupa, Klobása (79. Kakeš) – Knápek, Zezulčík, Jemelka, Jiří Kroupa – Kapeš, Bilík (86. Vedlich)

Darkovice: Halaška – Dudek, Janoš, Hajduček, Tvrdý – Bury (63. Plaček), Voldán, Jan Vyletěk, Pavel Vyletěk – Miketa (76. Rončka), Poštulka (63. Petr Vyletěk)