Jenže osud tomu asi chtěl, že si krajský přebor znovu vykopal. „Pro tyto chvíle se fotbal hraje. Úspěch není samozřejmost, někdo to zažije jednou, někdo nikdy, takže je to perfektní,“ popsal své pocity zkušený středopolař.

Pro vás ale tento postup není první, je to tak?

V mužích? Už asi devátý. (smích) Řekněme, že jsem měl štěstí na mančafty, kde jsem hrával, a často se mi stalo, že jsme se pohybovali nahoře a nakonec postoupili.

Co stálo za postupem v případě Vratimova?

Fantastické jaro určitě, nepochybně sportovní štěstí, protože v některých zápasech jsme určitě nebyli lepší než soupeř, ale hraje se na góly a ty my dávali. S tím souvisí i to, že jsme v několika zápasech stříleli branky až v posledních minutách, ale to je právě ono štěstí. Podobně důležité také bylo, že se nám nezranili klíčoví hráči a kádr funguje, jak má. Myslím, že v našem případě vše zapadlo do sebe, a proto jsme soutěž vyhráli.

Přitom po podzimu jste na lídra ztráceli jedenáct bodů…

Nechtěli jsme hrát dole, to je jasné, jenže jsme začali vyhrávat. Dařilo se nám, šli jsme postupně od jednoho zápasu ke druhému a zároveň vrch ztrácel. Na druhé straně já už ve fotbale pamatuju hodně, a když jsme před nějakými dvaceti lety postupovali s Vratimovem z divize do třetí ligy, tak byla naše ztráta dokonce dvanáct bodů. Proto jsem věděl, že nic není nemožné. Myslím si, že za ten přístup a to, co jsme na jaře pro fotbal udělali, tak jsme si ten postup zasloužili.

Vy se tedy máte možnost vrátit zpátky do krajského přeboru, odkud jste ještě před nedávnem nuceně odešel.

No, bylo to kvůli práci. Pokud bych nezměnil místo, na kterém teď jsem, tak bych asi dál fungoval jako trenér v Polance. Ale už bych nehrál. Takhle jsem dostal možnost se na hřiště vrátit, i když sám vím, že mi trénink chybí, nemám ideální pohyb, ale fotbal mě baví a zapadal jsem do plánů trenéra. Navíc jsem zdravý, to je důležité.

Chcete pokračovat ve Vratimově i v krajském přeboru?

V tom mám jasno. Ve Vratimově končím. Krajský přebor je zase o stupínek výš, a kvůli mé pracovní vytíženosti bych řekl, že nebude možné ho hrát. Pokračovat ale budu, mám pár nabídek, kterých si vážím, a jsem samozřejmě rád, že je zájem, abych někam šel, ale žádný konkrétní klub vybrán ještě nemám. Teď se tím nechci zabývat. Jedu na dovolenou, odpočinu si a v nové sezoně vše začne zase znovu.

V klubu ale zůstáváte, že?

Jsem ve výboru, bydlím tady, dění ve Vratimově mi není lhostejné, takže bych chtěl to někam posunout. A postup je ukázkou toho, že klub jde správným směrem. Pokud jde o mě, tak jak už jsem řekl. Jsem zdravý, fotbal mě baví, takže ještě někde hrát budu.