Přitom je to už 18 měsíců, co chorvatský středopolař s vytříbenou levačkou opustil Bazaly, popularitě se však mezi příznivci slezského klubu těší dál. Aby ne. Během čtyř let v jeho dresu odehrál 105 utkání a vstřelil dvacet branek. A nic na tom nezměnil ani fakt, že od té doby oblékal dres Teplic a naposledy Příbrami. „Na Baník se nedá zapomenout," řekl Kukec, který svůj bývalý klub sleduje a nic na tom nezměnil ani fakt, že v uplynulé sezoně hrál druhou ligu.

„Viděl jsem snad všechny zápasy, co byly v televizi, a dokonce jsem dvakrát nebo třikrát byl přímo na stadionu. Proto jsem rád, že se vrátil zpět do ligy," uvedl Davor Kukec. „Když sestoupíte, je těžké splnit roli favorita, zvlášť pak v pozici Baníku, a vrátit se okamžitě zpět. Baník měl ale dost kvalitní kádr, a co se mi opravdu líbilo, tak měli velmi zkušeného trenéra, který sestavil silný tým. Nebylo to jednoduché, ale kluci i vedení klubu to zvládli a jsem rád, že jsou zpátky," popsal Davor Kukec.

S některými hráči z Ostravy je stále v kontaktu a věří, že Baník mezi elitou obstojí. Zvlášť když se vrátila ikona Milan Baroš. „To je obrovské plus. Má čich na góly a vždy je tam, kde je potřeba. Je silný v soubojích, umí podržet míč a uklidnit hru. Prostě kvalitní hráč, což ostatně dokazuje celou svou kariéru," konstatoval Kukec.

„Teď záleží, jak na tom v sezoně bude zdravotně, aby se nedejbože nezranil. Baníku ale pomůže. Aby ne. Každý přece ví, kdo je Milan Baroš. Věřím, že opět bude dávat góly," dodává jedenatřicetiletý záložník, kterého mezitím potkal opačný osud.

Ačkoli jaro měla Příbram skvělé, udržet nejvyšší soutěž nedokázala. Sám Kukec jasno o své budoucnosti nemá. „V Příbrami mám stále platnou smlouvu a od pondělí trénujeme, ale ještě uvidíme, co bude. Zatím nevím," pokrčí rameny.

Na Ostravsku je často kvůli přítelkyni, která pochází z Horní Lhoty. Návrat do Baníku v tuto chvíli aktuální však není. „Když jsem se ale s klubem loučil, na svůj facebook jsem napsal, že bych se jednou rád do Baníku vrátil. Bylo to mé nejlepší období a roky své kariéry, klub se mi i díky fanouškům nejvíce zapsal do paměti a přirostl k srdci. Tak uvidíme. Třeba to jednou vyjde," zakončil s úsměvem Kukec.