A za pár dnů už bude každému jedno, že souboji geografických sousedů by asi více slušela remíza.

V utkání 5. kola fotbalového krajského přeboru probíhala už třetí minuta nastavení. Na světelné tabuli svítily dvě velké jedničky. Polanka ve chvíli, kdy rozhodčí Jiří Picmaus letmo zkontroloval na svém zápěstí čas, dostala poslední možnost k rozehrání přímého kopu.

V hloubi pole, ve středovém kruhu ještě na vlastní polovině hřiště.

Kapitán David Valenčin se rozběhl a zoufalým nákopem se snažil míč dopravit co možná nejblíž k hostujícím brankáři Šehovičovi. Jeho centr doplachtil do šestnáctky, skočil za obránci na zem, ale přesně před nabíhajícího Pavla Cirkla, který druhou přesnou hlavičkou nedělního odpoledne poslal míč kolem porubského gólmana do sítě. Pár okamžiků na to zápas skončil.

„Vyhráli jsme se štěstím, to přiznávám, ale taky říkám, že jsem v eufórii. Kluci si za bojovnost a neutuchající snahu zaslouží pochvalu,“ říkal po zápase domácí trenér Lubomír Adler. „Druhý inkasovaný gól v nastaveném čase byla sice otázka štěstí, ale také naše nedobrá koncentrace. A to jsem před zápasem i v poločase své svěřence upozorňoval, že Cirkl se klidně může devadesát minut po hřišti potulovat, ale že jim ani na okamžik nesmí zmizet z dohledu,“ prohlásil zklamaný kouč Poruby Petr Samec.

Jeho hráči se za předvedený výkon určitě nemusejí stydět. Dobře organizovanou obranou a nebezpečnými výpady do domácí obrany udržovali favorita utkání dlouho na distanc od vlastní branky.

A dokonce v utkání vedli. Necelých dvacet minut před koncem totiž polanecká jednička mezi třemi tyčemi, Radovan Řehulka, neudržel v náručí střílený centr Borise Förstera a po hlavičce dobíhajícího Dominika Oleše vzápětí jen smutně lovil míč ze sítě.

Přeplněná polanecká tribuna, na níž tentokrát nechyběla ani místní dechovka, poprvé vybuchla nadšením o patnáct minut později, kdy střídající Kaluža posadil míč na hlavu ostřílenému Cirklovi.

A o pár minut později oslavovala svého „Cica“, který po otočení skóre předvedl regulérní karate kop do rohového praporku, podruhé.

„Vyrovnání předcházela nesmyslná výhoda, kterou nám hlavní rozhodčí udělil. Kolem jednoho z mých ležících hráčů se totiž rozvinul rychlý brejk domácích, který nakonec skončil gólem,“ zlobil se Samec. „Těžko se to vstřebává, když pětaosmdesát minut saháte po bodech a pak jedete domů s prázdnou. Přesto musím říct, že mí svěřenci bojovali, ale je hlavně pro ně fakt škoda, že si ty ten zápas nechali vzít,“ dodal.

„Když se tak za tím zápasem ohlédnu, musím říct, že jsme Porubu porazili se štěstím. Měli jsme více šancí, větší počet střel, ale neodehráli jsme až tak dobré střetnutí. Hlavně první poločas byl z naší strany minimálně v první patnácti dvaceti minutách hodně vlažný. V té době jsme měli ve hře příliš mnoho hluchých okamžiků,“ poznamenal domácí kouč Lubomír Adler.

FK SK Polanka – Fotbal Poruba 2011 2:1 (0:0)

Branky: 85. a 90+3. Cirkl – 71. Oleš. Rozhodčí: Picmaus – Mikeska, Herda. Bez karet. Diváci: 400 (243 platících)

Polanka:
Řehulka – Talián, Bartoš, Andrýsek, Fukala (83. Kaluža) – Kula, Valenčin, Halamíček (64. Pliska), Prausek, Vyležík (72. Planka) – Cirkl. Trenér: Adler

Poruba: Šehovič – Solnický (69. Mrkvica), Michal Prokeš, Kocur, Kořistka – Bartůněk, Borgosz, Vojtek, Oleš (90. Havlík), Förster – Třos. Trenér: Samec