Už v osmé minutě otevřel skóre Martin Prohaszka, na což však po čtvrthodině hry odpověděl nádherným obstřelem policejního prezidenta ČR a zároveň brankáře Vítkovic Tomáše Tuhého legendární forvard Baníku Petr Samec. „Jo, tak přišlo mi dobře k noze, stačilo trefit bránu. Zapadlo to tam," popisoval s úsměvem útočník svou krásnou trefu.

Baník, který vyhrál poslední tři derby, poslal krátce po pauze do vedení obránce Peter Drozd. Vítkovice však rivala o krok napřed dlouho nenechaly. V 55. minutě vyrovnal Martin Rozhon. V závěru mohly oba týmy vítězství strhnout na svou stranu, ale na skóre se už nic nezměnilo. „Gól jsem dal, takže bych mohl být spokojený, ale hlavní je, že jsme si zahráli," dodal Petr Samec.

Podobně mluvil i Marek Trval, který se na rozdíl od předchozích ročníků gólově neprosadil. „Hlavní je se pobavit a zpříjemnit si konec roku. Jsem rád, že jsem tady opět mohl být," uvedl Trval.

Hráči i přítomní fanoušci ještě před zápasem na dálku podpořili po těžkém zranění v nemocnici ležícího Pavla Srníčka dlouhým potleskem. „Věříme, že příští rok bude moci být tad s námi," pronesl Jiří Basta, který každoročně svým hlasem tato derby doprovází.

Baník Ostrava – FC Vítkovice 2:2 (1:1)
Branky: 15. Samec, 45. Drozd – 8. Prohaszka, 55. Rozhon. Rozhodčí: Matějek – Svatonský, Malchárek.
Baník: Bernady, Baránek – Vrťo, Drozd, Veselý, Radimec, Tchuř, Staš, Bolf, Pěcháček, Klimeš, Fryč, Papadopulos, Kiša, Lukeš, Galásek, Knapp, Samec, Daněk, Svědík, Antalík.
Vítkovice: Twardzik, Tuhý, Šmíra – Onufer, Orel, Laub, Kutty, Freisler, Stařičný, Harazim, Martinčík, Cieslar, Mydlo, Rozsypal, Baránek, Valenčin, Janík, Vojáček, Zajíc, Prohaszka, Rozhon, Trval, Dohnal, Vožník, Papuga, Langer.

V úterním tištěném vydání Moravskoslezského deníku přineseme rozhovor s legendou Baníku Augustínem Antalíkem. V dalších dnech pak také rozhovor s mistrem ligy z roku 1986 s Vítkovicemi Markem Trvalem…