V sobotu po vydřené bezbrankové remíze v Mladé Boleslavi dokonce opustil sestupové vody.

„Už se tam nechceme vrátit,“ řekl obránce Jiří Fleišman. „Máme to ve svých rukou,“ přidal se kouč Páník.

Tým si pochvaluje přízeň fanoušků a doufá, že i při sobotním zápase s Libercem (16.15) je na městském stadionu ve Vítkovicích poženou zaplněné tribuny.

„Naši fanoušci jsou fantastičtí. Jsou naším dvanáctým třináctým hráčem. Věříme, že stejně jako minule na Spartu, tak i teď na Liberec přijde plný dům a dotlačí nás za třemi body,“ dodal Fleišman.

V kabině Baníku panuje pozitivní nálada. Všichni jsou nažhavení a plní odhodlání. Jejich výraz mluví za vše.

Jako by chtěl všem vykřičet do světa: Tohle už sakra nemůžeme pustit!

„Samozřejmě pohled na tabulku je teď daleko lepší než po začátku jara. Delší dobu jsme bojovali o to, abychom se dostali z pásma sestupu, a to se nám teď v Mladé Boleslavi konečně podařilo. Myslím, že je to velká psychická vzpruha,“ řekl před včerejším odpoledním tréninkem stoper Baníku Ostrava Václav Procházka.

„Všechno rozhodnou poslední tři kola. Máme za sebou určitou vítěznou sérii, a pokud v ní budeme pokračovat a pohlídáme si především zápasy v Karviné a s Brnem, tak k záchraně dojdeme,“ prohlásil Procházka.

I on obdivuje, jak moc fanoušci klub i v době, kdy se rve o záchranu, podporují.

„Je to až neuvěřitelné. V každém zápase nás ženou za výhrou. Je to obrovská pomoc. Budeme na ně i ve zbylých třech zápasech spoléhat,“ uzavřel Václav Procházka, trojnásobný mistr ligy s Viktorií Plzeň.

A už teď se může se spoluhráči těšit na parádní atmosféru.

„Na Liberec zbývá v prodeji něco přes pět tisíc vstupenek,“ informoval Deník Marek Lorenc z tiskového oddělení Baníku Ostrava. Při kapacitě 15 tisíc míst to znamená, že již nyní je prodáno necelých deset tisíc lístků.

DPO posiluje dopravu z utkání FC Baník Ostrava x FC Slovan LiberecV sobotu 12. 5. 2018, po skončení prvoligového fotbalového utkání mezi FC Baník Ostrava a FC Slovan Liberec, konaném na stadionu v Ostravě-Vítkovicích, posílí Dopravní podnik Ostrava tramvajovou dopravu vloženými spoji ze zastávky Městský stadion ve směrech na konečné zastávky Dubina, Hlavní nádraží a Poruba vozovna. Pro směr do Výškovic budou na ul. Závodní přistaveny posilové autobusy. (dpo)