Fotbaloví fanoušci, kteří o víkendech objíždějí také nižší soutěže v regionu, jsou u vytržení! A to doslova.

Jarní část krajského přeboru, která startuje už o víkendu, bude mít nečekanou hvězdu!

Středem pozornosti páté nejvyšší soutěže bude dlouholetý kapitán ostravského Baníku Martin Lukeš.

Miláček fanoušků z Bazalů, který v posledních třech sezonách pomáhal Baník v nejvyšší soutěži zachránit, je podle informací Deníku prakticky dohodnutý s vedením Háje ve Slezsku, kde bude minimálně na jaře působit.

Martin Lukeš od svého lednového konce v Baníku s novináři oficiálně prakticky nemluví a včera se nechtěl vyjádřit ani ke svému možnému odchodu do Háje ve Slezsku. Důvodem je to, že Lukeš ještě stále neměl definitivně dořešeno ukončení smlouvy s mateřským klubem.

Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů je ale jisté, že v momentě, kdy se tak stane, pětatřicetiletý fotbalista s 336 starty v nejvyšší soutěži oficiálně svůj přestup oznámí.

Odchod Martina Lukeše do Háje ve Slezsku hodně fanoušků překvapí, a to hlavně proto, že o jeho služby hodně stál i divizní Havířov. Také proto se ani nikdo z vedení Háje ve Slezsku nechce k situaci ohledně takřka hotového přestupu vyjadřovat. „Nezlobte se, nyní to nemohu ani nebudu vůbec komentovat. Martin Lukeš je stále hráčem Baníku Ostrava," uvedl diplomaticky Radim Ludvík, sportovní manažer Háje ve Slezsku, kterému patří momentálně v tabulce až předposlední pozice.

Ambiciózní klub to ale myslí se záchranou zcela vážně a v zimní pauze už angažoval dalšího odchovance Baníku a člena mistrovského kádru z roku 2004 Rostislava Kišu.

O příchodu Martina Lukeše do Háje ve Slezsku se mluví i v jiných týmech krajského přeboru, což potvrdil i zkušený záložník Petřkovic David Levčík. „Pokud to vedení Háje ve Slezsku dotáhne a Luky (Martin Lukeš) je posílí, tak to bude doopravdy přestup roku. Moc bych si to přál, protože by to byla zase skvělá reklama pro soutěž i celý krajský fotbal. Jsem přesvědčený, že se výrazně zvednou návštěvy nejen na domácích, ale také venkovních zápasech Háje. A to je pro fotbal super zpráva," dodal Levčík.