Pokusí se o zázrak! S třígólovým mankem odletěla výprava hokejových Vítkovic dnes ráno z mošnovského letiště do Švýcarska, kde je čeká na ledě Fribourgu od 19.45 hodin odveta čtvrtfinále Ligy mistrů. Protože první utkání doma Ostravané prohráli 2:5, postup mezi nejlepší čtyřku se jim vzdálil. Nikdo se ale nevzdává.

„Naše pozice je těžká, ale ještě se o to porveme. Rozhodně tam nejedeme na výlet," řekl druhý trenér Vítkovic, Pavel Trnka. Ten bude v roli hlavního kouče zastupovat Jakuba Petra, který plni své povinnosti u reprezentační dvacítky před startem mistrovství světa. S Trnkou bude stát na střídačce konzultant Vladimír Vůjtek.

„Je to o tři góly, ale ani tahle ztráta nemusí být neřešitelná. Liga mistrů je nevyzpytatelná soutěž," prohlásil Trnka. Čtyřicetiletý bývalý obránce, který pamatuje jako hráč vítkovická extraligová finále z let 2010 a 2011, litoval domácího nezdaru. „Ten výsledek neodpovídal, hráli jsme dobře," narážel Trnka na střeleckou převahu 39:27!

„Rozehráli jsme to dobře, ale kdyby Vítkovice proměnily svoje šance, mohlo to vypadat jinak. V této sérii není nikdo favorit. Hokej je hrozně vyrovnaný, ale věřím, že to už uhrajeme," řekl český reprezentant a útočník Fribourgu Roman Červenka po prvním duelu, v němž si připsal čtyři asistence a výrazně se podílel na dílčím úspěchu Švýcarů.

Ostravanům se aktuálně v extralize daří. V posledních pěti zápasech bodovali a drží se na osmém místě. V neděli vybojovali bod ve Zlíně, kde prohráli 3:4 po nájezdech. To Fribourg se v domácí soutěži dále trápí. Po sobotní porážce s Zugem 2:5 a nedělní v Ambri 3:6 se propadli na dno tabulky a jejich šňůra nezdarů trvá už šest duelů.